Erzurum

Gazzeli Esma'dan YÖK'e teşekkür

16:51 11 Şubat 2019
Gazzeli Esma'dan YÖK'e teşekkür

Atatürk Üniversitesinde yabancı uyruklu sözleşmeli personel olarak çalışmaya hak kazanan Gazzeli Esma Yunus, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç'a teşekkür etti.

Üniversiteden yapılan yazılı açıklamaya göre, bir süre önce İlahiyat Fakültesinde ders vermeye hak kazanan Gazzeli Yunus, YÖK Başkanı Saraç'a teşekkürlerini iletmesi için Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı'yı ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Çomaklı, ikinci doktorasını üniversitelerinde yapan Yunus'un, "uluslararasılaşma" faaliyetleri kapsamında fakültede açılan Arapça İlahiyat Bölümü'nde doktor öğretim üyesi olarak kadroya alınması için YÖK'e başvurduklarını belirtti.

Taleplerinin uygun görüldüğünü ifade eden Çomaklı, Yunus'un bundan sonra fakültedeki öğrencilerin eğitimine katkıda bulunacağını kaydetti.

Yunus da Türkiye'nin kendisine yardım eli uzattığını belirterek, "Bir yıl boyunca eşim Muhammet, çocuklarım Farah, Zeyneddin ve Muhiddin ile internet üzerinden sınırlı görüşebiliyorduk. Aldığım doktora bursu sayesinde eşim ve çocuklarım Erzurum'a gelebildi." ifadelerini kullandı.

Çomaklı'nın kendisine gösterdiği yakın ilgiden dolayı burada yabancılık çekmediğini kaydeden Yunus, YÖK'ün aldığı kararla hayallerinin gerçek olduğunu, Saraç'a teşekkür ettiğini belirtti.
YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.