Erzurum

Dilenciden şok itiraf! Cuma günleri en az...

11:34 10 Mart 2020 8 Yorum Var
Dilenciden şok itiraf! Cuma günleri en az...

Erzincan’ın Tercan ilçesinde yaşayan bir dilenci her gün dilenmek için Erzurum’a geliyor. Günlük ortalama 200 lira kazandığını ifade eden adam, Cuma günleri ise en az 500 lira kazandığını söyledi.

Erzincanlı bir dilenci her sabah otobüsle Erzincan’ın Tercan ilçesinden Erzurum’a dilenmek için geliyor. Daha çok Palandöken ilçesi Yenişehir mahallesinde dilenen adam akşamları otobüsle tekrar Erzincan’a dönüyor.

Bir vatandaş tarafından görüntülenen dilenci her gün ortalama 200 lira kazandığını ve yemekleri de çevredeki lokantalarda yediğini belirterek Cuma günleri en az 500 lira kazandığını itiraf etti. Vatandaşların "400 lira kazanıyor musun?" sorusuna ise, “400 lira vız gelir en az 500 kazanıyorum” dedi.

Dilencinin kazandığı parayı itiraf ettiği videonun sosyal medyada paylaşılması üzerine dilenen adama birçok kişi tepki gösterirken, yaşanan diyalog ise izleyenleri şaşkına çevirdi.

YORUMLAR

8 Yorum Var
 • Ali 2 ay önce Şikayet Et
  8000 bin lira vergi yok algı yok yemek beleş
  Cevapla
 • zafer gülten 2 ay önce Şikayet Et
  cezaevine atılsınlar denmişde,cezaevi onlar gibilere caydırıcı olmaz,ekmek elden su gölden yer içer yatarlar.dilencilerin mal varlıklarını,nakitlerini tespit edip onlara el koymak onlar için en büyük ceza olur.
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Ali haydar yemez 2 ay önce Şikayet Et
  Normal birşey yapmış gibi adam biraz utanır,anlaşılan ihtiyaçtan ziyade alışkanlık haline gelmiş adamda dilenmek,gerçek ihtiyacı olan insanlarda bunlar bu davranışıyla mani oluyor yazık.
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Serhat 2 ay önce Şikayet Et
  Ne aliskanligi meslek edinmis resmen. Ayligina baksana adamin
 • Şems 2 ay önce Şikayet Et
  adam haklı biz bunları bu hale getiriyoruz.
  Cevapla
 • Zübeyir 2 ay önce Şikayet Et
  Biz Hamdolsun Müslümanız. Bizi Aldatann Bizden Değildir...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.