Erzurum

Koronavirüse inanmıyorum diyen genç hakkında yasal işlem yapıldı

14:08 07 Ağustos 2020 8 Yorum Var
Koronavirüse inanmıyorum diyen genç hakkında yasal işlem yapıldı

Erzurum'da caddede maskesiz dolaşıp, "Koronavirüse inanmıyorum. Virüs bana ya da aileme bulaşırsa inanırım" diyen Fahrettin Öztürk, polis ekiplerince maskesiz yakalandı. 900 lira ceza kesilen Öztürk hakkında ayrıca sözleri nedeniyle, 'Bulaşıcı hastalıklara ilişkin tedbirlere aykırı davranmak' suçundan yasal işlem yapıldı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Türkiye'de koronavirüs vakalarında artış yaşandığı iller arasında saydığı Erzurum'da, 24 Temmuz günü, maskesiz olarak görüntülenen Fahrettin Öztürk, DHA muhabirlerine, "Ben koronavirüse dahi inanmıyorum. Türkiye'de bin kişi ölüyor. Siz bunun adına koronavirüs koyabilirsiniz. Tüm dünyada belirli güçler var. O güçler bir kuyuya taş atar. Bu kuyuya atılan taşa herkes inanır. Bir profesör çıkıp diyor ki, 2-3 saat dayanıklılığı var. Başkası farklı şeyler söylüyor. Biz hangisine inanacağız. Saçmalık değil mi? Bize maske yetişmez o zaman. İsterse maske fiyatı 50 kuruş olsun. Ben inanmadığım için sıkıntı olmuyor. Bana ya da yakınlarıma bulaşırsa o zaman inanırım. Bulaşmadığı için inanmıyorum. Koronavirüsün bir proje olduğuna inanıyorum ben. Belirli bir güçlerin projesi bu. Siz de buna inanın. Ben buna inanmışım böyle devam ediyorum. Bulaşırsa göreceğiz, kaderde varsa yaşayacağız. İnanmadığım bir şeyi niye yapayım, maske takayım. Ceza yazabilirler öderim" dedi.

POLİSLERE MASKESİZ YAKALANDI

Sözleri büyük tepki çeken Öztürk, 30 Temmuz günü de Cumhuriyet Caddesi'nde polislere maskesiz yakalandı. Maskesiz sokağa çıkmanın yasak olduğu kentte yapılan denetim sırasında yakalanan Öztürk, Gürcükapı Polis Merkezi'ne götürüldü. 1583 Sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282'nci maddesine göre 900 TL idari para cezası uygulanan Fahrettin Öztürk hakkında 'Bulaşıcı hastalıklara ilişkin tedbirlere aykırı davranmak' suçundan yasal işlem yapıldı.

YORUMLAR

8 Yorum Var
 • ibrahim ak 1 ay önce Şikayet Et
  özgürlük yok mu kardeşim adam inanmıyor işte
  Cevapla
 • dfghjkl 1 ay önce Şikayet Et
  başlatma özgürlüğüne mözgürlüğüne, senin özgürlüğün benim yaşamımı kısıtlıyor.
 • Ersin 1 ay önce Şikayet Et
  Bu cahil ve bencillerin hastane masraflarını devlet karsilamasin hatta hastaneye bile almasın. Bu ahmaklar yüzünden normal hayatımızı yaşayamıyoruz. Hasta olsak hastaneye gidemiyoruz çünkü her hastane olmuş pandemi hastanesi.
  Cevapla
 • Ihsan 1 ay önce Şikayet Et
  Korona ya fazla ekabirlik etmemek lazım
  Cevapla
 • Mehmet 1 ay önce Şikayet Et
  Koronaya inanmiyor diye adli işlem yapılması hakikaten ilginç . Terazinin bir kefesine coronayi atalim digerinede inanmamayı , karar verecek hakim bayağı bi zorlanacak
  Cevapla
 • FM.. 1 ay önce Şikayet Et
  Bu şahıs covid-19 olursa devlet bütün tedavi masraflarını alsın herkese ders olsun
 • Yasin Çimtay 1 ay önce Şikayet Et
  Biz ailece numune ist.da yattık.Corona yok demek aptallıktır.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.