Erzurum

Kamyon şoförünün araçtayken ayakları dondu

09:12 26 Ocak 2021 6 Yorum Var
Kamyon şoförünün araçtayken ayakları dondu

Erzurum'da bir kargo şirketinde şoförlük yapan Hanifi Olgun'un (49) kamyon kullanırken ayakları dondu. İlaç götürdüğü Iğdır'dan yola çıkarak, Ağrı üzerinden Erzurum'a geldiğini söyleyen Olgun, "Kamyonun kaloriferi açıktı. Buna rağmen camlar bile buz tutmuştu. Eve geldiğimde kamyondan inemedim. Çocuklarımdan yardım istedim. Ayaklarımın donduğunu görünce beni hastaneye götürdüler" dedi.

Sibirya soğuklarının etkili olduğu Erzurum'da evli ve 6 çocuk babası Hanif Olgun çalıştığı kargo şirketine ait kamyonla Iğdır'a ilaç götürdü. Olgun, 21 Ocak'ta akşam saatlerinde dönüş için yola çıktığı sırada havanın çok soğuk olması nedeniyle kamyonun kaloriferlerini sonuna kadar açtı. Ancak kamyonun ön camı hariç tüm camları buz tuttu. Doğubayazıt ve Ağrı üzerinden Erzurum'a geldiğini belirten Hanifi Olgun, "Kargoda kamyon şoförü olarak çalışıyorum. Iğdır'a ilaç götürdüm. Doğubayazıt ilçesi ve Ağrı üzerinden Erzurum'a gelirken hava çok soğuktu. Özellikle Ağrı Dağı eteklerinden geçerken kamyonun içindeki sıcaklık eksi 35'i gösteriyordu. Kaloriferi sonuna kadar açtım ama hiç fayda etmedi. Camlarda bir parmak kalınlığında buz vardı. Ayaklarımın üşüdüğünü hissettim ama bunun normal olduğunu sandım. Bir an evvel Erzurum'a gelmek için durmadım. Eve geldiğimde üşüyen ayaklarım nedeniyle kamyondan inemedim. Çocuklarımı telefonla arayıp yardım istedim. Beni kamyondan indirip, eve götürdüler. Eşime ayaklarımı hissetmediğimi söyledim. Botlarımı çıkardığımda patladığını gördüm. Hemen hastaneye geldik. Doktorlar ayaklarımın yandığını söyleyerek yanık merkezinde tedaviye aldılar. 20 senedir şoförüm. Çok soğuklar gördüm ama böyle bir şey ne yaşadım ne de duydum" diye konuştu.

Erzurum Şehir Hastanesi Yanık Tedavi Merkezi doktorları, Hanifi Olgun'un soğukta uzun süre kalmasına bağlı olarak ayaklarında donma nedeniyle ikinci ve üçüncü derecede yanıklar oluştuğunu belirtti. Doktorlar, erken müdahale nedeniyle şimdilik medikal müdahalede bulundukları Olgun'a ileride cerrahi müdahale gerekebileceğini belirtti.

YORUMLAR

6 Yorum Var
 • Bekir 1 ay önce Şikayet Et
  Çok soğuk olduğu zaman damarlar büzülür, hacmi küçülür. İyice daralan damardan kan akışı durur. Durduğu yerde kan pıhtılaşmaya başlar. Bundan dolayı vücudumuzu soğuktan korumak gerekir. Özellikle de ıslandığımız zaman en kısa zamanda kurulanmalı vücudumuzu sıcak tutmalıyız. Denizciler deniz kazalarında boğulmaktan ziyade vücud ısılarını koruyamamaktan yani hiportermşddn dolayı ölmekteler.
  Cevapla
 • Mustafa 1 ay önce Şikayet Et
  Dayı kaloriferi ayağa ver ayağa :)))
  Cevapla
 • necmettin 1 ay önce Şikayet Et
  Ağlattın be amcam, Rabbim şifa versin,Yavrularına bağışlasın tez zamanda sıhhatine kavuşasın inşaAllah, okuyunca Rahmetli babam geldi aklıma o da şöfördü yıllarca teneke kamyonlarda soğuklarda penceleşti emektar.Kargo şirketi sahibi abimiz inşaAllah bir robosto taksın aracına elini vicdanına koysun.
  Cevapla
 • maho 1 ay önce Şikayet Et
  çorum kalorifer
  İlk beğenen sen ol
 • ismail sert 1 ay önce Şikayet Et
  webasto
 • Erol 1 ay önce Şikayet Et
  Vebesto
 • ahmet 1 ay önce Şikayet Et
  ALLAH şifa versin ihşallah
  Cevapla
 • hah@bıh.com 1 ay önce Şikayet Et
  vey beeee
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
ayakları dondu
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.