Eskişehir

TÜLOMSAŞ'ın ürettiği yeni vagona sertifika verildi

13:50 20 Nisan 2016
TÜLOMSAŞ'ın ürettiği yeni vagona sertifika verildi

Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayi AŞ (TÜLOMSAŞ) tarafından üretilen ''Eanoss'' tipi yük vagonuna Karşılıklı İşletilebilirlik Teknik Şartları (TSI) sertifikası verildi.

TÜLOMSAŞ Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, uluslararası demiryolu hatlarında işletilen yolcu ve yük vagonlarının kesintisiz ve güvenli olarak çalıştırılmasını sağlamak amacıyla başlatılan çalışmaların devam ettiği belirtildi.

''Eanoss'' tipi yük vagonu için TSI sertifikasının verildiği bildirilen açıklamada, şu ifadeler kaydedildi:

''Eanoss tipi yük vagonu için TSI sertifikasyon çalışmaları uluslararası yetkilendirilmiş bir denetleme kuruluşu tarafından yapılan denetimler ve İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Fakültesi ile ortak yürütülen, tamamen yerli imkan ve kabiliyetlerle yapılan testler neticesinde gerçekleştirildi. Söz konusu yük vagonuna ait TSI Sertifikası yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Şirketimizde bu tip vagonlardan 203 adet üretilerek 2016 yılı sonuna kadar TCDD Genel Müdürlüğüne teslim edilecektir. Halen farklı tip vagonlarımızda TSI çalışmalarımız devam etmekte olup en kısa zamanda sertifikasyon işlemleri tamamlanacaktır."YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.