Sarımsağı faydalı sanıp yutuyoruz! Peki ya sonrası?
14.12.2020
14:55
3
/ 14
-Bağışıklık güçlendirici: Özellikle soğuk algınlıklarının arttığı sonbahar-kış aylarında mutfağımızda mutlaka bulundurmamız gereken bir besin. A, C ve B grubu vitaminleri, çeşitli enzimler ve birçok mineral bulundurur. Sarımsağın antimikrobiyal etkisi vardır. Bakteri, virüs, mantar ve parazitlere karşı etki gösterdiği görülmüştür.
![<p><strong>-Bağışıklık güçlendirici: </strong>Özellikle soğuk algınlıklarının arttığı sonbahar-kış aylarında mutfağımızda mutlaka bulundurmamız gereken bir besin. A, C ve B grubu vitaminleri, çeşitli enzimler ve birçok mineral bulundurur. Sarımsağın antimikrobiyal etkisi vardır. Bakteri, virüs, mantar ve parazitlere karşı etki gösterdiği görülmüştür.</p>
<p> </p>](https://i12.haber7.net//fotogaleri/haber7/album/2020/51/6vbU5_1607935294_4591_w750_h400.jpg)