Gaziantep

Bakan Şimşek, sergi açılışına katıldı

12:36 17 Ekim 2015
Bakan Şimşek, sergi açılışına katıldı

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ressam Mustafa Altıntaş'ın Gaziantep'teki sergi açılışına katıldı.

SANKO Holding'ten yapılan açıklamaya göre, ressam Mustafa Altıntaş, Sanko Sanat Galerisi'nde "Cosmos" temalı kişisel resim sergisi açtı.

Açılışa Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı İmren Aykut, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Adil Sani Konukoğlu'nun yanı sıra çok sayıda sanat sever katıldı.

Bakan Şimşek, sergiyi Gaziantep'te açtığı için teşekkür ederek, eserlerini beğendiği sanatçıyı kutladı. 

Resimlerinde doğa konusunu işlediğini ve doğayı yeniden yorumlayarak resmettiğini belirten Altıntaş, sanat bilime yön verdiğini, sanatla teknolojiyi birlikte büyütmek gerektiğini kaydetti.

2004 yılında galeriyi açtıklarını ve bugüne kadar yaklaşık 180 sergi açtıklarına işaret eden Konukoğlu, tek amaçlarının kentimizde sanatsal etkinliklere katkı sağlamak olduğunu belirtti.

Konuşmaların ardından Konukoğlu, Aykut'a bakanlığı döneminde Gaziantep programı kapsamında ziyaret ettiği Sanko Tekstil'deki SANKO Yönetim Kurulu Başkanı Sani Konukoğlu ve işçilerle çekilmiş fotoğrafı armağan etti. 

Fotoğrafı uzun süre inceleyen ve o ana ilişkin anılarını paylaşan Aykut, "Bu fotoğraf benim için çok güzel bir sürpriz ve anlamlı bir armağan oldu. Teşekkür ediyorum. Merhum babanız büyük bir sanayiciydi. Allah babanızdan rahmetini esirgemesin, sizlere sağlık ve başarı nasip etsin" dediği belirtildi.

Altıntaş'ın 16 eserinin yer aldığı sergi 6 Kasım'a kadar gezilebilecek.

YORUMLAR

ETİKETLER
sergi açılışı
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.