Gaziantep

Bülbülzade Vakfı yetim sofralarına konuk olacak

11:30 22 Haziran 2016
Bülbülzade Vakfı yetim sofralarına konuk olacak

Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfınca yetim çocukları bulunan ailelerin evlerinde iftar düzenleneceği bildirildi.

Vakıftan yapılan yazılı açıklamaya göre, Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu'nca ramazanda bin yetim aileye iftar vermek üzere kampanya başlatıldı.

Kampanya "Bülbülzade Vakfı" ile "İyilikder Gaziantep Şubesi ve Yetim Merkezi" tarafından yürütülecek.

Bu kapsamda bin yetim aile, gönüllü ailelerle iftarda bir araya gelecek. İftarlar yetim ailelerin evlerinde yapılacak. İftarlıklarsa gönüllü aileler tarafından getirilecek.

Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu Başkanı Hatice Sohbet, bu sene farklı bir kampanya başlattıklarını belirtti.

Toplu iftar uygulamasının sürdüğünü, insanlara maddi destek olarak bir şeyler de götürüldüğünü kaydeden Sohbet, "İstiyoruz ki insanlar aileleriyle, eşleriyle, çocuklarıyla bir yetim ailenin evine gitsinler. Çocuklarımız, onların çocuklarıyla oynasın, onlarla birlikte hemhal olalım. Sorunlarını dinleyelim. Sonrasında da o ailelere destek olmak için takip edelim. Ramazanda her gün bir yetim ailenin evinde iftar yapılacak. Genellikle ailelerimiz iftarlıklarını kendileri hazırlayacaklar ve gidecekleri eve götürüp birlikte iftar yapacaklar." açıklamasında bulundu.

Hatice Sohbet, kampanyaya çok sayıda gönüllü ailenin başvuru yaptığını belirterek, "Gönüllü olmak isteyen aileler yetimmerkezi.com sitesinden başvurabilirler. Ayrıca Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezinden ve İyilikder Yardım Merkezinden şahsen ulaşabilirler. Gönderi elimize ulaştıktan sonra ailenin durumuna uygun bir yetim aile belirleyerek ortak bir günde buluşup iftar yapmaları sağlanacak." diye konuştu.

YORUMLAR

ETİKETLER
yetimler
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.