Gaziantep

1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü

13:27 30 Eylül 2016
1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü

Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü'nü kutladı.

Vali Yerlikaya, yayımladığı mesajda, kuşaklar arasında bir köprü olan yaşlıların bir toplumun hem geçmişi hem hafızası hem de kökleri olduğunu belirtti.

Gençlere yol gösterici birer ışık olan yaşlıların içinde bulunduğu koşulların anlamaya çalışılmaları, hizmet sunumunda azami gayret içerisinde olunması gerektiğini ifade eden Yerlikaya, şunları kaydetti:

"Yaşlanmak aslında içinde bulunduğumuz zaman diliminde bir sorun değildir. Önemli olan, yaşamın sonlarına denk gelen bu önemli süreci doğru ve işlevsel biçimde yönetmektir. Bu bağlamda, yaşlılarımıza “yarın” kaygısı gütmeden yaşayabilecekleri bir hayat sunmak, en önemli görevimizdir. İlimizde, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımıza bağlı olarak hizmet veren yaşlı bakım merkezlerimizde, değerli büyüklerimize en iyi şekilde bakılmakta ve ihtiyaçları eksiksiz olarak giderilmektedir.

Toplumumuzun 'Bereket Unsurları' olarak gördüğümüz yaşlılarımızı sadece bir günde değil, her zaman hatırlamalı, daima saygı ve hürmetle yaklaşmalıyız. Bütün kıymetli büyüklerimizin 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü'nü en kalbi duygularımla kutluyor; hayatlarının bundan sonraki dönemlerinde sağlıklı, huzurlu, afiyet dolu ömürler dileyerek, ellerinden öpüyorum."
YORUMLAR

Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.