Gaziantep

Suriyelilerden Gaziantep için konser

21:41 20 Aralık 2017
Suriyelilerden Gaziantep için konser

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Gaziantep'e gelen bir grup Suriyeli genç ve çocuk, Gaziantep'in düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümünde konser verdi.

Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıl dönümü kapsamında, Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin kurslarında müzik eğitimi alan Suriyeli sığınmacılar sahneye çıktı. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonunda, "Suriyeli Çocuklar Korosu" ile "Çocuk Ritim Grubu", konuklara hünerlerini sergiledi.

Yaklaşık 2 saat süren konser, izleyenlerden beğeni topladı.

Konser öncesinde sahneye çıkan 9 yaşındaki Ruha Muhammed, yaptığı konuşmada, kendilerine Türkiye'de kucak açan herkese teşekkür etti.

Türkiye'nin yaptığı iyilikleri hiç bir zaman unutamayacaklarını anlatan Ruha, şöyle konuştu:

"Bazen bize diyorlar ki 'Niye buraya geldiniz?' Biz buraya oyun oynamaya gelmedik, ölümden kaçtık, büyümeye, öğrenmeye geldik. Burada eğitilip ileride öğretmen, doktor, mühendis olacağız ve ülkemizi inşa edeceğiz. İnşallah sonrasında siz ağabey ve ablalarımızı kendi topraklarımızda misafir edeceğiz. Sizlerin yaptığını unutamayız. Allah hepinizden ve Recep Tayyip Erdoğan'dan razı olsun. Bize yardım getiren Türk ağabeylerimizden Allah razı olsun, topraklarımızı düşmanlardan temizlerken şehit olan asker ağabeylerimize de Allah'tan rahmet diliyoruz. Mekanları cennet olsun."

Ruha'nın konuşması sırasında salondaki Türk ve Suriyeliler de duygusal anlar yaşadı.

YORUMLAR

Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.