Gaziantep

Davetiyeye "silah sıkmayın" notu yazdırdı

15:45 10 Eylül 2018
Davetiyeye "silah sıkmayın" notu yazdırdı

Gaziantep'in Araban ilçesinde iş adamı Mehmet Kaya, oğlunun sünnet düğünü davetiyesine "Silah sıkılmaması rica olunur" notu yazdırdı.

İş adamı Kaya, bölgedeki düğünlerde, kutlama amacıyla silahla havaya ateş açılması geleneğinin yol açtığı yaralanma ve ölüm olaylarının 1 yaşındaki oğlunun düğününde yaşanmaması için hazırlattığı düğün davetiyesinde bu konuya ilişkin uyarıya yer verdi.

Davetiyeye "Silah sıkılmaması rica olunur" notunu kaydettiren Kaya, düğüne gelen davetlilere sözlü olarak da bu konuda hassasiyet beklediğini dile getirdi.

Kaya'nın Araban ilçesinde çok sayıda kişinin katıldığı açık hava düğününde, yapılan çağrı karşılık bularak silah kullanmadı.

İşadamı Mehmet Kaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, düğünlerde silahla kutlama yapılmasının istenmeyen olaylara yol açtığına işaret ederek, şunları kaydetti:

"Bu konuya dikkat çekmek için davetiyeye not düştük. Uyarılarımızı dikkate alarak kesinlikle tek kurşun bile atılmadan düğünümüz kazasız, belasız ve taşkınlık yaşanmadan başlayıp mutlu ve huzurlu bir şekilde son buldu. Bizim bu mutlu günümüzde bizimle birlikte olan davetlilerimiz de bizim gibi silahsız bir düğünde gece geç saatlere kadar doyasıya eğlendiler. Umarım bizim bu örnek davranışımız Türkiye genelinde uygulamaya alınır da bir daha düğün magandalarının silahından çıkan kurşunlarla masum insanlar hayatını kaybetmez."

YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.