Gaziantep

Şeker hastalığından ameliyatla kurtuldu

10:11 30 Nisan 2019
Şeker hastalığından ameliyatla kurtuldu

Gaziantep'te yaşayan 42 yaşındaki Zeynep Karalar, 12 yıldır yaşadığı şeker hastalığından kapalı yöntem ile uygulanan diyabet cerrahisi ile kurtuldu.

Hatem Hastanesi'nde kadının ameliyatını yapan Op. Dr. Emin Yılmaz, şeker hastalarının diyetine ve egzersizlerine uyması gerektiğini ifade etti. İlaç, insülin ve medikal tedavi ile kontrol altına alınamayan Tip 2 şeker hastalarında diyabet cerrahisi ameliyatının yapıldığını belirten Yılmaz, "Bu tip ameliyatlarıyla hastanın kan şekeri etkin şekilde kontrol altına alınabilmektedir. Bu ameliyatı yaptığımız hastaların her geçen gün sayısı artmaktadır. Hastalarımız insülini ve ilaçlarını bıraktı. Şeker ameliyatı laparoskopik (kapalı) yöntemle beş adet küçük kesiden yapılır. Hasta sosyal hayatına erken kavuşuyor ve işinin başına erken dönüyor" diye konuştu.

Başarılı geçen ameliyattan 2 gün sonra sağlıklı şekilde taburcu edilen Zeynep Karalar ise şöyle dedi:

"12 yıldır şeker hastasıydım. İnsülin ve ilaç kullanmama rağmen şekerim 300, 400 aralığında seyrediyordu. Bir çok araştırmada bulundum ve bu ameliyatı Emin Yılmaz'ın başarılı şekilde uyguladığı bilgisine ulaşınca kendimi emin ellere emanet ettim. Ameliyat sonrası hiçbir ilaç ve insülin kullanmama rağmen şekerim 80’e düştü."

YORUMLAR

Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.