Gaziantep

Şoförün cüzdan cevabı şoke etmişti! Yeni gelişme

09:36 03 Şubat 2020 5 Yorum Var
Şoförün cüzdan cevabı şoke etmişti! Yeni gelişme

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Raylı Sistemler Daire Başkanı Hasan Kömürcü, yolcunun cüzdanını vermeyen Özel Halk Otobüsü şoförü M.Ö.’nün şoförlükten men edildiğini söyledi.

Gaziantep’te Özel Halk Otobüsüne binen ve otobüste cüzdanını düşüren yolcuya, başka bir yolcunun cüzdanı bulup M.Ö.’ye teslim etmesine rağmen kendisine cüzdan verildiğini inkar eden şoförün yalan söylediği otobüsün kamerasından ortaya çıkmıştı. Olay üzerine harekete geçen Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Raylı Sistemler Daire Başkanlığı olayı inceleyerek şoför M.Ö.’yü şoförlükten men etti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Raylı Sistemler Daire Başkanı Hasan Kömürcü, olayın kabul edilemez olduğunu belirterek, “Olay üzerine hemen harekete geçtik. Gerekli incelemenin ardından M.Ö’nün şoför kartına el koyduk. Bu şahıs bir daha şoförlük yapamayacak. Yolcularımızı başımızın üstünde taşıyoruz. Onlar bizim baş tacımızdır. Bu olayı kabul etmemiz mümkün değildir. Kendisi hakkında gereken yapıldı. Yasal olarak da olayın takipçisi olacağız” ifadelerine yer verdi.

NE OLMUŞTU?

Şanlıurfa’dan çocuğunun tedavisi için Gaziantep'e gelen 32 yaşındaki sözleşmeli öğretmen K.D. bindiği Özel Halk Otobüsünde cüzdanını düşürdü. Cüzdanı bulan bir yolcu cüzdanı alarak şoföre teslim etti. Cüzdanının olmadığını fark eden K.D. otobüsçüler derneğine giderek durumu anlattı.

Şoförün cevabı şok etti

Dernekte K. D.’nin bindiği halk otobüsünün belirlenmesi üzerine şoför M. Ö.’ye ulaşıldı. Telefonla aranan şoför ise kendisine herhangi bir cüzdan verilmediğini söyledi. Derneğe çağrılan şoför M.Ö. görüntüleri görünce bu seferde cüzdanın içinin boş olduğunu ve cüzdanı attığını söyledi.

Cüzdanda 400 TL para, kimliğim ve banka kartlarım vardı

Mesleği gereği röportaj veremeyen sözleşmeli öğretmen 32 yaşındaki K.D., 1,5 ay önce doğan bebeğinin beyin kanaması geçirmesi nedeniyle Gaziantep'te özel bir hastaneye geldiğini, çocuğunun yoğun bakımda olduğunu, her şey görüntülerde mevcut olmasına rağmen şoförün cüzdanın boş olduğunu söylemesinin kendisini şoka uğrattığını söyledi.

Her şey görüntülerde belli

Otobüsün kamerasına yansıyan görüntülerde bir kadının cüzdanı bulduğu ve şoföre teslim ettiği görülüyor. Cüzdanın yakınlaştırılınca içinin dolu olduğu net bir şekilde görülüyor. Şoförün telefonla konuştuğu ve sigara içtiği de görülüyor. K.D., şoförden şikayetçi olacağını belirTMİŞTİ.

YORUMLAR

5 Yorum Var
 • selim 5 ay önce Şikayet Et
  İnsanlığın bittiği yer Haram parayı çoluğuna çocuğunamı yedirecektin adli işleminde acilen yapılması vede şöförlük yapıp yapmadığı takip edilmeli nihayetinde özel halk otobüsü
  Cevapla
 • mehmet 5 ay önce Şikayet Et
  şoför denen aciz emanete hiyanet etmiştir, çacuğa Allah acil şifalar versin.
  Cevapla
 • dadaş 5 ay önce Şikayet Et
  bir anlık gaflet ve sonuç...
  Cevapla
 • Nail 5 ay önce Şikayet Et
  Cüzdan boş diye senin mi olacak tı boş veya dolu sahibine vermen gerkirdi .kimkikde var içinde kimin olduğu belli resmen hırsızlık
  Cevapla
 • fatih 5 ay önce Şikayet Et
  bildiğin hırsızlık....
  Cevapla
 • 44 zaloğlu 5 ay önce Şikayet Et
  insanlık bitmiş yazık bir insanın kendine yapmış olduğu kötülüğü hiç kimse yapamaz
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.