Gaziantep

İlkokulda skandal görüntü! Görevden alındı...

10:54 19 Şubat 2020 7 Yorum Var
İlkokulda skandal görüntü! Görevden alındı...

Gaziantep'in Şehitkamil ilçesinde sözleşmeli öğretmen olarak görev yapan Hatice K.'nın ilkokul 2’inci sınıf öğrencilerine tokat atarken çekilen görüntüleri tepki çekti. Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından öğretmenin okulla ilişkisinin kesildiği öğrenildi.

Öğrencilere şiddet uyguladığı iddia edilen sözleşmeli öğretmen görevden alındı - Sayfa 1
Olay dün öğle saatlerinde Göllüce Mahallesi’nde bulunan Sadettin Batmazoğlu İlkokulu’nda meydana geldi. Okulda sözleşmeli öğretmen olarak yaklaşık 15 gün önce göreve başlayan, Hatice K.'nın sınıfta bulunan öğrencileri tokatlaması bir veli tarafından görüntülendi. Çekilen görüntülerde, Hatice K.’nın öğrencilerinin yüzüne vurduğu ve yere yatırarak kulağını çektiği görüldü. 

Okul müdürüne yapılan şikayet üzerine, Hatice K., okuldan gönderildi. Öğretmenin okul yönetimine çocuklara çok yaramaz oldukları için şiddet uyguladığını söylediği öğrenildi.

Okulda çocuklarının eğitim gördüğünü belirten veli Ömer Yılmaz, "Yaklaşık otuz yıldır bu mahallediyim. 3 çocuğum da bu okulda okuyor. Olayı duydum ve çok üzüldüm. Veli ve okul müdürümüz de çok iyi niyetliler. 

Öğretmen ücretli olarak yeni gelmiş. Okul gerekli işlemleri yapmış. Veli ile görüştüm ve okul müdürüyle görüştüğünü ve gerekenin yapıldığını söyledi. İnşallah bir daha böyle talihsiz olaylar olmaz. Ben de görüntüyü izledim. Öğretmenin yaptığı çok yanlış bir şey. İnşallah bir daha böyle olaylar yaşanmaz” diye konuştu.

Yaşanan olaya tepki gösteren ve gerekenin yapılmasını istediğini ifade eden veli İsmail Güneş ise, "Şiddetin olması hiç hoş olmamış. Ben de 8 yıl bu okulda okudum. Mezun oldum. Gerek öğretmenlerimiz, gerekse de müdürlerimizden çok memnunduk. Ama dün olan olayı kınıyorum. Okul müdürümüz gerekeni yapmış. Milli Eğitim Müdürlüğünün de gerekeni yapmasını istiyoruz. Öğretmeni okuldan atmışlar. Çocuklarımızı biz güvenli bir şekilde okula yolluyoruz. Onlara teslim ediyoruz. Ama öğretmenler çocuklara şiddet uygularsa onlardan sağlıklı bir gelecek bekleyemeyiz” dedi.

 

YORUMLAR

7 Yorum Var
 • Barış 1 yıl önce Şikayet Et
  Kanı bozuk
  Cevapla
 • Murat Ak 1 yıl önce Şikayet Et
  öğretmenlerin bir çoğu hepsini diyemem ama domates biber satmadıkları için kuduruyorlar var bir tanede bizim başımızda başakşehirde bir okulda 1. sınıf çocukların kalemini kırar defterini yırtar bir ders boyunca tek ayak vs vs bu gerçek velileri tehdit gideceğim gelen öğretmenede sizi karalayacağım çok kuduruyorlar
  Cevapla
 • Hakan 1 yıl önce Şikayet Et
  Bi halt anlamadık dediğinden.
 • Mehmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Geçen yıllarda öğretmenlerin olumsuzlukları için telefonla ihbar hattı vardı. Ne oldu da, yeni bakan tarafından bu uygulama kaldırıldı. Sonuçları bu olsa gerek.
  Cevapla
 • Yakup Mil 1 yıl önce Şikayet Et
  Böyle bir öğretmenlik olabilir mi ya? Öğretmenlik mesleği asla kadrolu olmamalı. Sözleşmeli hale getirilerek, performans ölçümüne göre devam edilip edilmemeli.
  Cevapla
 • Asyalı 1 yıl önce Şikayet Et
  bu fotoğrafları çeken kim .. yani ilkokul 2. sınıf öğrencisi değil ilginç hadise
  Cevapla
 • MEHMET ÖZTÜRK 1 yıl önce Şikayet Et
  haberin içinde kimin çektiği yazıyor
 • hasan 1 yıl önce Şikayet Et
  videoyu çeken 2.sınıf öğrencisi değil , veli asyalı kardeş. azıcık dikkatli okusan konuyu anlardın...
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.