Gaziantep

Yaşlı kadından kaymakama şaşırtan cevap

11:37 13 Nisan 2020 8 Yorum Var
Yaşlı kadından kaymakama şaşırtan cevap

Evinden dışarı çıkmayan ihtiyaç sahibi aileleri kapı kapı ziyaret eden Araban Kaymakamı Abdulhamit Mutlu, gittiği evdeki yaşlı kadına ne yemek istediklerini sorarak, istedikleri yemeği çıkartacaklarını söyledi. Yaşlı kadın ise Kaymakam Mutlu'ya "Herkese ne geliyorsa bize de o gelsin" cevabını verdi.Gaziantep’in Araban ilçesinde Kaymakam Abdulhamit Mutlu, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Şehit Sait Demirel aşevinden her gün sıcak yemek yardımı alan 120 ihtiyaç sahibi aileyi ve yaşlıları evlerinde ziyaret ederek hem maaşlarını götürdü hem de yemeklerini ikram etti. Kaymakamın maaş ve yemekleri bizzat getirmesi aileleri hem şaşırttı hem de sevindirdi. Devletin sıcaklığını hisseden vatandaşlar Kaymakam Mutlu'yu dualarla yolcu etti.

Yemek götürdüğü bir ailede yaşlı kadına ‘yemekte ne olsun istiyorsunuz, memnun musun" diye soran Kaymakam Mutlu ile kadının diyaloğu herkesin içini ısıttı. Mutlu'nun, "Sen ne istiyorsan onu, o yemeği yapacağız’ dediği kadın, "Herkese ne geliyorsa bize de o gelsin" cevabını verdi.

Cevap karşısında şaşıran Kaymakam Mutlu ise liste hazırladığını ve insanların sevdiği yemeklerle listeyi oluşturmak istediğini söyleyerek, ısrarcı oldu. Kaymakam Mutlu'nun ısrarı üzerine ise yaşlı kadın, şehriye çorbası ve nohut yemeği haricindeki her yemeğin olabileceğini söyleyerek, "Dövme çorbası çok güzel oluyor. Kabağı çok severim. Başka da bilmiyorum, ne verirseniz onu yeriz" diye konuştu.

Ziyaret ettiği evlerde Kaymakam Mutlu, yaşlılara dezenfektan da hediye ederek korona virüse karşı uyarılarda bulundu.

YORUMLAR

8 Yorum Var
 • Ahmet 2 yıl önce Şikayet Et
  Biz 60 yaş gurubuna göre kaymakam, vali vatandaşa emir veren soğuk suratlı devletin soğuk yüzü idi Inşallah böyle yöneticilerin sayıları çoğalır.
  Cevapla
 • Eren 2 yıl önce Şikayet Et
  Bizim kaymakama ulasmak icin bin kisi araya koymak lazim sag olsun
  Cevapla
 • sezgüner topçu 2 yıl önce Şikayet Et
  bu güzel hizmetlerde emeği geçen herkesden allah razı olsun yaşlı ninede efendi aklı başında birisiymiş allah sağlıklı uzun ömürler versin memleketimin güzel insan ları
  Cevapla
 • Dost 2 yıl önce Şikayet Et
  Kaykamakam bu hastaligin cenesinden bulascagini dusunuyo galiba maskeyi ceneye takmis artis artis geziyo agiz acik burun acik kaptimi koronayi gorcek ya hicmi bakmiyon yanindaki adamlara
  Cevapla
 • Memduh Eroğlu 2 yıl önce Şikayet Et
  Mükemmel bir hizmet bizim bu değerlerimiz kaybolduğu gün gittiğimiz gundur... Ama ekmek de açık olmayaydi daha iyi idi.saygılarımla.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.