Gaziantep

Üstüne 5 telefon hattı çıkarılan kadına dava!

14:55 15 Ekim 2020 12 Yorum Var
Üstüne 5 telefon hattı çıkarılan kadına dava!

Gaziantep'in İslahiye ilçesinde, 7 yıl önce kimlik fotokopisini kaybeden Fatma Ateşalioğlu'nun (45) adına 4 ayrı ilden çok sayıda telefon hattı alındı. Hatların faturaları ödenmeyince durumdan haberdar olan Ateşalioğlu hakkında şu anda açılmış 5 ayrı dava bulunuyor. Ateşalioğlu, “Başıma gelen bu olaydan kurtulmak için yetkililerden yardım istiyorum" dedi.

İslahiye'nin Fevziçakmak Mahallesi'nde oturan ve biber temizleyerek 3 çocuğuna bakan Fatma Ateşalioğlu, iddiaya göre 2013 yılında rahatsızlığı nedeniyle Gaziantep'te hastaneye giderken nüfus cüzdanı fotokopisini kaybetti. Bu durumu umursamayan Ateşalioğlu, "2014 yılında polisler evime gelerek telefon ve telefon hattı almak suçundan hakkımda soruşturma başlatıldığını söyledi. Emniyete gidince benim kimlik bilgilerim ile hiç görmediğim Ankara ve İstanbul'da adıma telefon ve hat alındığı öğrendim ve büyük şok yaşadım" dedi.

Aradan geçen süre içerisinde Kayseri ve Hakkari'de de benzer suçlamayla hakkında dava açıldığını anlatan Ateşalioğlu, şöyle konuştu:

"Şu anda hiç görmediğim 4 ilde adıma açılmış 5 dava bulunuyor. Yılda en az bir kez polis gelerek ifadeye çağırıyor. E-devlet sisteminden bakınca da hakkımda açılan davalar olduğunu gördüm. Emniyete giderek kimlik bilgilerimi kullanarak dolandırıcılık yapan kişi veya kişilerden şikayetçi oldum. Yıllardır kaybettiğim kimlik fotokopisinin çilesini çekiyorum. Benim adıma işlem yapanların bir an önce yakalanmasını istiyorum. 5 yıl önce eşimden ayrıldım ve biber temizleyerek çocuklarımızın nafakasını çıkarmaya çalışıyorum. İşlemediğim suçlardan dolayı polisin gelip emniyete ifadeye çağırması onuruma dokunuyor. Yetkililerden bu şahısların yakalanarak adalet önünde hesap vermelerini istiyorum."

YORUMLAR

12 Yorum Var
 • Ali haydar yemez 1 yıl önce Şikayet Et
  Olmasa iyiyidi olmuş kadının üzerine malvarlığı ve bankada parası yok zor geçiniyor neyi alacaklar,karakol her seferinde ifadeyi alır bırakır.Savcılığa verilecek bir dilekçeyle ve talimatıyla hatları kim açtı kimler kullandı bulurlar avkatı ve takip edeni olmayınca vaziyet bu.
  Cevapla
 • YAPACAK BİŞE YOK 1 yıl önce Şikayet Et
  seni dolandıranlar belli de kimse oralı olmuyor. seni dolandıran o telefon şirketleri bunlar hat satıyor ya hattı alanın kimliğini sormaz fotokopiyi alır hemen işlem yapar diyelim sorsa bile fotokopi ile gidenin kimliği uyuşmadığı halde umrunda olmayacak onun için bir hat bir pirim 3 kuruş için kendini satıyor fotokopiyi alıp çıkaranların hiçmi suçu yok bunlar kadar değil onların işi zaten böyle bir şeyin düşmesi
  Cevapla
 • nihat kahveci 1 yıl önce Şikayet Et
  e bizim de bir fotokopimiz kaybolsun üstümüze arsa alsınlar kredi çeksinler böyle saçma iş mi olur yazık kadına
  Cevapla
 • Bahri 1 yıl önce Şikayet Et
  Dua et gelmesin.Arkadasiminda kimlik fotokopisi calinmisti sirket actilar borclandirmislar senelerce ugtasti bu gercek yani.
 • zafer gülten 1 yıl önce Şikayet Et
  demek kimlik fotokopin bile başkasının eline geçse,çok şey yapabiliyorlar...ama bundan 3-4 sene önce İstanbul-Büyükada ya gitmiştim,bisiklet kiralıyacak oldum,adam bisikleti kimlik vermeden vermiyoruz demez mi,vazgeçtim tabii.ama bi baktım kimliği verip kiralayan kiralıyana.sonra başlarına bi iş gelse devletin mahkemeleri meşgul ederler.
  Cevapla
 • izmir-doğru söyler 1 yıl önce Şikayet Et
  hat sözleşmesini kim imzaladı ise o sorumludur.imza kadına ait değilse mahkeme ciesem firmasına güle güle desin madem parayı ödemiyor 1ay içinde kes hattı gitsin adam yolda fotokopi bulsun yok hat alsın yok şirket kursun
  Cevapla
 • Bahri 1 yıl önce Şikayet Et
  Basina gelmemis ya konusursun tabi sana diyorumki dua et de basina gelmesin
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.