Gaziantep

Şahinbey Belediyesi geleceğin tiyatrocularını seçti

15:00 01 Ocak 2023
Şahinbey Belediyesi geleceğin tiyatrocularını seçti

Şahinbey Belediyesi tarafından kurulan Sadri Alışık Tiyatro Okulu seçmeleri; Türk Tiyatrosu’nun usta isimleri tarafından yapıldı.

Şahinbey Belediyesi tarafından kurulan Sadri Alışık Tiyatro Okulu seçmeleri Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. Usta tiyatrocular tarafından yapılan seçmelere 1000’in üzerinde Şahinbeyli başvurulurken, yapılan mülakatlar sonrasında 21 başarılı öğrenci Sadri Alışık Tiyatro Okulu’na seçildi. Ocak 2023 yılında başlayacak olan tiyatro kursu; haftanın 3 günü 7 saat verilecek.

Resim önizlemesi

İki yıl boyunca hafta içi tam gün sürecek derslerde kursiyerlere; bir oyuncunun sahip olması gereken, sorumluluk, bireysel tavır, farkındalık, sanatsal disiplin ve çok yönlü bakış açısı gibi özellikleri kazandırılması hedefleniyor.

Resim önizlemesi

OKULUMUZDAN ÖNEMLİ SANATÇILAR YETİŞECEKTİR

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey Belediyesi olarak sanata ve spora önem verdiklerini belirterek “Şahinbey Belediyesi olarak kentimizi eğitim, kültür, sanat ve sporun merkezi haline getirecek faaliyetlerimize devam ediyoruz. Şahinbey Belediyesi olarak Sadri Alışık Tiyatro Okulu’nu kurduk. Hemşerilerimiz tiyatro okulumuza yoğun ilgi gösterdiler. Usta tiyatrocular tarafından yapılan seçmelerde 21 başarılı gencimiz eğitim için hak kazandı. İki yıl sürecek olan eğitim haftanın 3 günü 7 saat verilecek. İstanbul’dan gelen eğitmenler tarafından verilecek olan eğitimler sonrasında Gaziantep’imizden önemli sanatçıların çıkacağına inanıyorum” dedi.

Resim önizlemesi

Resim önizlemesi

Resim önizlemesi

YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.