Gaziantep

Başkan Tahmazoğlu: "Aziz milletimiz hainlerin hesaplarını bozdu"

10:07 17 Temmuz 2023
Başkan Tahmazoğlu: "Aziz milletimiz hainlerin hesaplarını bozdu"

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, hain darbe girişiminde aziz milletimizin meydanları doldurarak hainlerin planlarını bozduğunu ifade etti

Hain Darbe girişimine karşı verilen destansı mücadelenin 7’nci yılında 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nı dolduran vatandaşlar hainlere karşı tek yürek oldu. 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen törene; Vali Kemal Çeper, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 5'inci Zırhlı Tugay Komutanı Hacı Halil Osma, İl Emniyet Müdürü Mustafa Emre Başbuğ, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, bürokratlar ve Türk bayrakları taşıyan yüzlerce vatandaş katıldı.

BU MİLLET 15 TEMMUZ DA DESTAN YAZDI

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu 15 Temmuz günü milletin hainlere karşı destan yazdığını belirterek “Ben Ezelden Beridir Hür Yaşadım,

Hür Yaşarım;

Hangi Çılgın Bana Zincir Vuracakmış?

Şaşarım!

Kükremiş Sel Gibiyim, Bendimi Çiğner, Aşarım.

Yırtarım Dağları, Enginlere Sığmam, Taşarım.

Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy sanki bu mısraları 15 Temmuz için yazmış. Bin yıldan beri, İslam’ın bayraktarlığını yapan hür yaşamış bu milletin esir edilemeyeceğini, milletimizin hür iradesine zincir vurmaya çalışan FETÖCÜ hainlerin 40 yıllık planlarının Cumhurbaşkanımızın liderliğinde,Milletimiz tarafından bir gecede nasıl çöpe atıldığını hep birlikte yaşadık. O gece bu millet, kükremiş sel gibi; tank, top, silah, helikopter ve uçakların üzerine yürümüş önüne çıkan bütün bentleri yok ederek meydanlara sığmamış taşmıştır. O gece bu meydan, gece yarısı olmasına rağmen araba, otobüs toplu ulaşım aracı olmamasına rağmen, Milletin kalbinde vatan aşkı, ellerinde bayrak ile bu meydanı hınca hınç doldurmuş, vatan hainlerine hep birlikte meydan okumuştur.

15 Temmuz, Hainlerin hezimeti, Milletimizin zaferidir. Ruhunu, benliğini, milletimizin değerlerini 1 dolara satanların rezil edildiği gündür. 15 Temmuz, FETÖ taşeron örgütü üzerinden ülkemizi işgal etmeye çalışanlara karşı Milletimizin esir edilemeyeceğini gösterdiği gündür. 15 Temmuz, kadını ile erkeği ile yaşlısı ile genciyle hep birlikte hiç tereddüt etmeden şahadete yürüdüğü gündür.

15 Temmuz,

Ey şehit oğlu şehit isteme benden makber

Sana ağuşunu açmış duruyor Peygamber

İnancına sahip yiğitlerin korkuyu öldürüp, imanın verdiği cesaret ile hainlerin üzerine yürüdüğü gündür.

15 Temmuz,

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilâl!

Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helâl.

Ebediyyen sana yok, ırkıma yok izmihlâl;

Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet,

Hakkıdır, Hakk'a tapan milletimin istiklâl! Dediği gündür.

O gece uçaklara, toplara, tanklara karşı milletimizi muzaffer kılan rabbimize hamd olsun. 15 Temmuz gecesi bu meydanı hınca hınç dolduran Gazi şehrimizin her mahallesinden; Vatan’dan, Ünaldı’dan, Düztepe’den, Binevler’den, Çıksorut’tan, Karşıyaka’dan, Hacıbaba’dan akın akın gelen yiğitlere selam olsun. Kim var diye seslendiğinde sağına soluna bakmadan fert fert ben varım cevabını veren yiğit gençlerimize selam olsun. Bebem anasız büyür vatansız büyüyemez diyen Nene Hatun’un izinden gidip 15 Temmuz gecesi meydanlara inen ablalarımıza, Ezanımız dinmesin, bayrağımız inmesin diye meydanlara inen tanklara kafa tutan aksakallı amcalarımıza, dedelerimize selam olsun. Yiğitler yiğidi aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi yetiştiren analarımıza ve babalarımıza selam olsun.

Milletimiz var olsun.

Devletimiz ilelebet payidar olsun.

Başta Ankara Gölbaşı Özel Harekat Merkezinde şehit olan hemşehrilerimiz Mehmet Demir ve Seyit Ahmet Çakır olmak üzere 251 şehidimiz ile tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Gazilerimize Rabbimden sağlık ve afiyetler diliyorum” diye konuştu.

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ VATANDAŞLARIN YANINDAYDI

Her yıl olduğu gibi hain kalkışmanın 7’nci yılında da Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, programın son anına kadar vatandaşlarla birlikteydi. Başkan Tahmazoğlu vatandaşlara etli pilav, top kek, meyve suyu çay ve su ikramında bulundu.

YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.