Giresun

Yaylalardaki kar yağışı fotoğrafçıların ilgi odağı

11:43 20 Şubat 2018
Yaylalardaki kar yağışı fotoğrafçıların ilgi odağı

Doğal güzellikleriyle ünlü Karadeniz yaylaları, kar yağışının ardından sunduğu görsel şölenle fotoğraf tutkunlarından ilgi görüyor.

Bu yıl kar yağışının fazla olmaması nedeniyle fotoğraf anlamında burukluk yaşayan fotoğrafçılar, havaların soğumasıyla etkili olan karın ardından gruplar halinde yaylalara gezi düzenlemeye başladı.

Profesyonel ve amatör fotoğrafçılar, beyaz örtüyle kaplanmış çam ağaçlarının oluşturduğu uçsuz bucaksız ormanları doğal stüdyo gibi kullanıyor.

Sis Dağı Yaylası'na gezi düzenleyen Giresun Fotoğraf Sanatı Derneği (GİFOD) Başkanı Halit Kahveci, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bölgede kar yağışıyla birbirinden güzel karelerin ortaya çıktığını söyledi.

Birçok yerde görülemeyecek manzaraların Karadeniz'de bulunduğunu belirten Kahveci, "Kar yağışıyla güzel görseller ortaya çıkıyor, fotoğraf gezileriyle biz de bu görsel şölenden yararlanıyoruz. Bu sene kar yağışı çok olmasa da biz her fırsatta beyaz örtüyle oluşan güzellikleri fotoğraflıyoruz." dedi.

Kahveci, Karadeniz'in güzellikleri ve eşsiz doğasının tanıtımına katkı sağladıklarını dile getirerek, birçok fotoğrafçının da çeşitli illerden fotoğraf çekmek için bölgeye geldiğini kaydetti.

Giresun'un kış mevsiminin görsel şölenini fotoğraflamak adına çok önemli alanlar barındırdığını ifade eden Kahveci, "Biz de Giresun, Gümüşhane ve Trabzon'un ortak kullandığı Sis Dağı Yaylası'na gezi düzenledik. Kış koşullarında güzel bir gezi oldu, arkadaşlarımız iyi de fotoğraflar yakaladı. Özellikle çam ağaçları, sis gibi faktörler arkadaşlarımızın ilgisini çekti." diye konuştu.

YORUMLAR

ETİKETLER
Karadeniz
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.