Hakkari

13 yıldır eşine bebek gibi bakıyor! Yardım bekliyor

11:58 19 Ağustos 2020 5 Yorum Var
13 yıldır eşine bebek gibi bakıyor! Yardım bekliyor

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde Necati Düzen (45), şeker hastalığı ve eklem romatizması nedeniyle 13 yıldır yürüyemeyen eşi Münire Düzen'in tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. Necati Düzen, sürünerek ettiği için dizlerine sünger bağladığı eşi için akülü araç istiyor.

Kadına yönelik şiddet olayları gündemden düşmezken, Yüksekova'nın Cumhuriyet Mahallesi'nde yaşayan Necati Düzen, 23 yıllık evli olduğu Münire Düzen'e örnek bir vefa örneği sergiliyor. 15 yaşında bir erkek çocuk sahibi olan Düzen, şeker hastalığı ve eklem romatizmaları nedeniyle 13 yıldır elleri ve ayaklarını kullanamayan eşinin tüm ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor. Gecesini gündüzüne katıp, eşinin rutin bakımını yapıp, ihtiyaçlarını karşılayan Necati Düzen, eşi için verilen engelli aylığı ile geçimini sağlıyor. Düzen, çamaşır, bulaşık yıkayıp, yemek yapıyor.

Necati Düzen, sürünerek hareket eden, bu nedenle sünger bağlamasına rağmen dizleri ve bacakları zarar gören eşinin durumunun kendisini çok üzdüğünü belirterek yetkililerden araç talep etti. Necati Düzen, "Eklem romatizmaları nedeniyle eşim ellerini kullanamıyor, yürüyemiyor. Banyosunu yaptırıp, saçlarını tarıyorum. Evin ihtiyaçlarını gidermek ve onu mutlu edebilmek için de elimden gelini yapıyorum. Maddi durumumuz iyi değil. Eşimin tedavi edilmesi ve akülü araçla dışarı çıkıp acı çekmeden gezmesi için yetkililerden ve hayırseverlerden yardım bekliyorum" dedi.

 

YORUMLAR

5 Yorum Var
 • Burçin özpınar 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu vatandaşa yardım etmek için nasıl ulaşabiliriz?
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Birisi 2 yıl önce Şikayet Et
  Gerçekten Allah razı olsun amca üzerindeki vefa borcunu ödemeye çalışıyor örnek eş bu tam olarak bu helal olsun Allah sifa versin inşallah
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Mehmet pak 2 yıl önce Şikayet Et
  o kardeşimize ısırganotu yedirin işallah iyi olur
  Cevapla
 • ali 2 yıl önce Şikayet Et
  Bunun adı gerçek VEFA dır. Söz ile değil .
  Cevapla
 • YouTube Aşkı Def 2 yıl önce Şikayet Et
  Allah şifa versin. Zor bir durum
  Cevapla
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.