Hakkari

Tek geçim kaynağı olan ineği öldü, ottan zehirlendi iddiası

16:20 10 Mayıs 2022 3 Yorum Var
Tek geçim kaynağı olan ineği öldü, ottan zehirlendi iddiası

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde yaşayan 60 yaşındaki Nesibe Durna'nın tek geçim kaynağı ineği ölünce büyük üzüntü yaşadı. İneğinin yediği ottan zehirlendiğini düşünen Durna, yetkililerden yardım istedi.

Aksu köyünde 1'i kız 3 çocuğu ile birlikte yaşayan Nesibe Durna, 7 yıl önce eşini kanser hastalığı nedeniyle kaybetti. Sütünü satıp geçimini sağladığı ve 2 ay önce dişi buzağı doğuran ineği, bugün sabah saatlerinde evin yakınındaki merada otlarken yere yığıldı. İneğinin durumunu komşularından haber alan ve yanına giden Durna, "Otlaması için meraya gönderdiğim ineğimin fenalaştığını duyunca hemen yanına gittim. Öldüğünü görünce büyük bir üzüntü yaşadım. Geçim kaynağımızdı. Sütünden kazandığım parayla çocuklarıma bakıyordum. Şimdi çaresiz kaldım. Yetkililerden bize yardım etmelerini istiyorum" dedi.

YORUMLAR

3 Yorum Var
 • sıla 2 hafta önce Şikayet Et
  Yazık olmuş, teyzeme aynısından bi inek verirler inşallah sevaptır....
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • ARSLAN 2 hafta önce Şikayet Et
  kıyamadım o sessiz kuzumaa.....
  Cevapla
 • zafer gülten 2 hafta önce Şikayet Et
  en önemlisi ineğin ölüm sebebi araştırılmalı,şayet otlandığı mereda zehirli otlar varsa bu işten anlıyan uzmanlar yardımıyla bölge zehirli ottan temizlenmeliki başka hayvanlarda ölmesin.ayrıca başka hayvanlara birşey olmuyorsa ölüm nedeni başka şeyden olabilir. hastalık gibi.
  Cevapla
 • misafir 2 hafta önce Şikayet Et
  Ellerinden öpülesi teyzem, İnşaallah bir hayır sever sizin elinizden tutar. İlçenin Sosyal Y.D.V. ve sosyal hizmetler uzmanı aileyi yaşadığı yerinde ziyaret ederek durumuna çözüm bulmalı
  Cevapla
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.