Hakkari

Hakkari’de husumet son buldu! İki aile barıştırıldı

09:05 13 Mayıs 2022 4 Yorum Var
Hakkari’de husumet son buldu! İki aile barıştırıldı

Hakkari’de iki aile arasında kavga sonucunda oluşan husumet, kanaat önderlerinin de araya girmesiyle birlikte barışla son buldu.

Yüksekova ilçesinde ikamet eden Bellier ve Demir aileleri arasında bir yıl önce kavga çıkmıştı. İki aile arasında devam eden husumet, kanaat önderleri ve köyün büyüklerinin araya girmesiyle son buldu. Kanaat önderi İdris Öner ve köyün büyükleri devreye girerek aileleri barıştırılmasıyla Aşağı Uluyol köyünde Bellier ailesinin evinde bir araya gelen aile bireyleri, birbirleriyle tokalaşarak barıştılar.

“TATSIZ OLAYI BARIŞLA SONUÇLANDIRDIK”

Burada konuşan kanaat önderi İdris Öner, yaklaşık bir sene önce yayla sorunu nedeniyle Bellier ve Demir aileleri husumet yaşandığını hatırlatarak, “Bugün bizler kanaat önderleri ve köylerin büyüklerinin girişimleri sonucunda tatsız olayı barışla sonuçlandırdık. Allah milletimizin birliğini ve beraberliğini daim eylesin inşallah. Bölgemizin kavgalardan çok artık barışla, kardeşlikle anılmasını istiyoruz” dedi.

“BARIŞIN DAİM OLMASINI ARZU EDİYORUZ”

Büyüklerin girişimleri ile 2 ailenin barıştırıldığını belirten Hakkari Tüketiciler Birliği Derneği Başkanı Perviz Geçirgen de, “Bugünkü sevincimizin ve heyecanımızın asıl sebebi geçen seneden beri iki aile arasında vuku bulan tatsız bir olayın barışla sonuçlanmasından duyduğumuz mutluluktur. Biz bölgemizde her zaman barışın daim olmasını arzu eder ve bunun için çabalamamız gerektiği inancındayız. İki ailenin de yoğun bir nüfusa sahip olduğunu biliyoruz. Bu barış sürecinde emeği geçen kanat büyüklerimize ve katkısı olan herkese şükranlarımızı sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

4 Yorum Var
 • cehalet 2 hafta önce Şikayet Et
  anlık heves uğruna ne kendine zarar nede başkasına müslüman zeki çalışkan ve zekidir türk kürt kardeştir.
  Cevapla
 • Murat 2 hafta önce Şikayet Et
  Bizler "Ehl-i Sünnet ve'l-cemaat" teniz bizim aramızda husumet olmamalı. Çok etik bir davranışla ruhumuza uygun bir adım atmışsınız. Allah birliğimizi bütünlüğümüzü daim kılsın. İnşallah
  Cevapla
 • Seyfettin AKGÜL 2 hafta önce Şikayet Et
  "Allah (cc) icin görüşünüz, Allah( cc) için tanışınınız ve onun rızası dairesinde hareket ediniz". Bediüzzaman
  Cevapla
 • Seyfettin AKGÜL 2 hafta önce Şikayet Et
  Allah( cc) razı olsun ve daim etsin. Ne güzel bir barışma ortamı, İnşaAllah gelecek nesillere de örnek olur.
  Cevapla
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.