Hatay

‘Tapulu malım’ dedi, öyle bir şey yaptı ki!

09:09 12 Temmuz 2019 5 Yorum Var
‘Tapulu malım’ dedi, öyle bir şey yaptı ki!

Hatay’da, 30 yıllık sokağa ‘tapulu malım’ diyen bir vatandaş, yola duvar ördü.

Merkez ilçe Antakya’nın Akasya Mahallesi’nde oturan Mehmet S., isimli vatandaş, 30 yıllık sokağa tapulu malı olduğu gerekçesiyle duvar ördü. Sokağı kullananlar ve sokak üzerinde evleri bulunan mahalle sakinlerinin mağduriyetiyle sonuçlanan olayda vatandaşlar, belediye ve valiliğin soruna çözüm bulması istedi. 

“Kötülükten bir şey gelmez, ben iyilik istiyorum” 

30 yıllık sokaklarına bir gecede duvar örüldüğünü ifade eden Hanife Başıbüyük, evine insanların zor geçtiğini, bu durum karşısında mağduriyet yaşadıklarını söyledi. Başıbüyük, “Ben burada oturalı 25 yıl oldu. Bu sokağı, yol biliyorduk. Geldik evimizi, yerimizi yaptık. Su parasını veriyorum, elektrik parasını veriyorum, çöp parasını veriyorum, ben mağdurum yavrum, benim doğalgazım yok. Adam evimi, yolumu kapattı. Ben daha ne diyeyim, ihtiyar adamım var, düşkünüm var, dışarı çıkaramıyorum. Ben mağdurum bu yapılan işten. Bu adam benim evimin önünü kapattığından bu yana, ben ne yapayım, nereye gideyim? Ne yapabilirim ben. Kötülükten bir şey olmaz, ben iyiliği istiyorum. Benim evime insan geçemiyor, bir şey geçemiyor. Ben bu evi ne yapayım, nasıl oturayım bu evde?” dedi. 

Evin girişine bir kişi güçlükle sığıyor 

Mahallede birçok sokakta aynı imar sorununun yaşandığını ve insanların komşularını idare ettiğini söyleyen Mehmet Başıbüyük ise, “Ayakta zor duran babam buradan nasıl geçecek” diyerek sitem etti. Başıbüyük, “Biz 30 yıla yakın burada oturuyoruz. Burayı yol olarak biliyoruz ve buralar sürekli güncelleniyor, imara geçiyor, bir şeyler değişiyor. Sadece bu sokak değil, bu mahallenin neredeyse her sokağı böyle. Ama herkes kendi hakkına razı olmuş, konuya komşuya zarar vermeden haklarına razı oluyorlar. İnsanlar burada komşu olarak idare edip gidiyor birbirini. Kentsel dönüşüm olduğu zaman herkes hakkını alacak. Ama şimdi geldi bu komşu yolumuzu kapattı. Benim bu yoldan su borum geçmiş, elektriğim geçmiş. Şimdi benim suyum patladığı zaman veya arıza olduğu zaman ben ne yapabilirim? Ben evime nasıl geçebilirim. İhtiyar babam var, bu adam zor durumda kalıyor. Buraya bir ambulans geçirecek olsak nereden geçireceğiz, bu adamı tekerlekli sandalyede nasıl çıkaracağız” dedi. 

Yola duvar ören Mehmet S.’nin ailesi ise açıklama yapmaktan kaçınarak, duvar örülen bölgenin çekilmesini istemedi. 

YORUMLAR

5 Yorum Var
 • Ertuğrul 10 ay önce Şikayet Et
  Belediyenin kamulaştırması gerekir. Yoksa adam istediği gibi kullanabilir, hakkıdır.
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Gerçek 10 ay önce Şikayet Et
  Avrupaya bakın admın evini yıkamıyolar tapulu malım diyo adamın malıysa kimse karışamaz belediye parasını verir alır oda adam kabul ederse
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • İbrahim 10 ay önce Şikayet Et
  30 yıl sonra mı aklına gelmiş... Biraz dürüst olun şu ülkeye kazık atmaya çalışmayın...
  Cevapla
 • Haydar 10 ay önce Şikayet Et
  Tapu sahibi amcanın gözünü bir tek toprak doyurur.bir ayağı çukurda hala mal mülk derdinde.ALLAH cc.ilk önce komşu hakkından sorguya çekecek bey amca
  Cevapla
 • Sözcü 10 ay önce Şikayet Et
  Tapuluysa alır. İzmirde Bornova da Mevlana mahallesnde belediye otobüslerinin geçtiği, asfaltlı, kanalizasyonlu, şebekeli yolu mahkeme kararıyla adam 4 katlı inşaat dikti. Yol boylu boyuna kapandı, kaç tane dükkanın önü kapandı. Kimse çıt çıkaramadı. Hakkıysa alır, çapalar ekim bile yapar.
  Cevapla
ETİKETLER
Hatay
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.