Hatay

İnternetten 180 bin liralık mal sipariş etti, hayatının şokunu yaşadı

12:30 02 Ekim 2021 4 Yorum Var
İnternetten 180 bin liralık mal sipariş etti, hayatının şokunu yaşadı

Hatay’da firması için internetten bulduğu firmadan 180 bin liralık ürün siparişi veren Veysel Yiğit hayatının şokunu yaşadı. Dolandırıcılar tarafından haftalarca oylanan Yiğit’in ne siparişi eline ulaştı ne de parasını geri alabildi.

İddiaya göre, Hatay’da asma tavan profili üreten bir firmanın yetkilisi olan Veysel Yiğit, iki hafta önce internetten bulduğu bir metal ham madde şirketiyle anlaşarak 180 bin liralık metal sipariş etti. İki hafta boyunca çeşitli bahanelerle siparişin teslimini geciktiren metal hammadde firması, ne siparişi teslim etti ne de Veysel Yiğit’in 180 bin lirasını iade etti. Yiğit, İstanbul’a gelerek metal hammadde siparişi verdiği şirketin faturada belirtilen adresine gitse de adreste böyle bir firma bulunmadığını öğrendi. Dolandırıldığını anlayan Yiğit, savcılığa giderek şikayette bulundu. Savcılığın konuya ilişkin başlattığı soruşturma sürüyor.

“PROFESYONEL DOLANDIRICI ŞEBEKESİ OLDUĞUNU ÖĞRENDİK”

Firma sorumlusu Veysel Yiğit, “Sac siparişi verdik ancak şirketin hayali dolandırıcı şirketi olduğunu sonradan öğrendik. Biz parayı gönderdik onlar bize malzemeyi göndermedi. Sevkiyat anında bize şoför tır bilgisi gönderildi. Şoförle görüştüm filan, bir saatte İskenderun’da olacağını bize söyledi ama hiçbir malzeme yola çıkmadı. Bunların dolandırıcı şebekesi olduğunu öğrendik. 15 ton sac alımı için 180 bin lira para gönderdik. Paramızı aldıkları halde sacımızı göndermediler. Profesyonel dolandırıcı şebekesi olduğunu öğrendik. Bize bin bir türlü bahaneyle paramızı iade edeceklerini söylüyorlar ama etmiyorlar” dedi.

 

YORUMLAR

4 Yorum Var
 • ahmet 3 ay önce Şikayet Et
  kardeş bilmediğin firma sana önce proforma fatura keser incelersin parayı blokeli yatırırsın mal gelince blokeyi kaldırırsın bu adam sana fatura kesmesi için vergi no var bu kadarda olmaz. menfaatin ne idi pazarlıkta ne istedin istemedin onlarıda söyle bilsin cümle alem.
  Cevapla
 • caner 3 ay önce Şikayet Et
  bu ne kepazelik uzay bilgi teknoloji çağında sahte sirketmi olur yakalayın ömür boyu maden ocagında çalışşın bedava ekmek bile yedirmemeliyiz kanunlarımız inş engeller gerekli cezayı verir bulabilirlerse tabi
  Cevapla
 • ömer kondur 3 ay önce Şikayet Et
  arkadaş metal işi zaten hatay iskenderun merkezi bir çok firmanın üretimi orada yani istanbul dan alana kadar kendi şehrinden alsana deve yi uçuruma atan bir tutam ot derler sende ucuza alacan haa daha çok para kazanacan
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Ben 3 ay önce Şikayet Et
  İnternet alışverişlerinde muhakkak BİR ARAŞTIRMA YAPIN ,SATICI HAKKINDA İNTERNET YORUMLARINI OKUYUN, Hatta firmanın bulunduğu ilde varsa bir tanıdığınız ,arkadaşınız aracı lığı ile firma hakkında bir araştırma yapıp size TEYİT etsin..
  Cevapla
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.