Iğdır

Iğdırlı fotoğraf sanatçısı çekti, milyonlar tarafından izlendi

10:12 04 Ağustos 2022 2 Yorum Var
Iğdırlı fotoğraf sanatçısı çekti, milyonlar tarafından izlendi

Iğdırlı fotoğraf sanatçısı Mehmet Özcan’ın ‘Ot biçme senfonisi sizlerle’ adıyla çektiği video sosyal medyada yoğun ilgi görerek milyonlarca kişi tarafından izlendi.

Iğdırlı fotoğraf sanatçısı, öğretmen ve dron pilotu Mehmet Özcan, Tuzluca ilçesi Sinek Yaylası'nda tırpan ile ot biçen vatandaşları çekerek videoyu sosyal medya hesaplarında ‘Ot biçme senfonisi sizlerle’ adı altında paylaştı. Özcan’ın paylaşımı kısa sürede birçok takipçisi tarafından paylaşıldı. Özcan’ın hesabında paylaştığı video 30 milyona yakın izlenme aldı. Birçok ünlü tarafından da takip edilen Özcan, tebrikler aldı.

“AMACIM DAHA ÇOK BU BÖLGEYİ TANITMAK”

Iğdır’ı tanıtmak için video ve fotoğraflar çektiğini belirten Özcan, “Bu bölgemde olan güzellikleri böyle çekip tanıtmaya çalışıyorum. Son çektiğim 'Ot biçme senfonisi' Türkiye’de viral olunca yabancı ülkelerde bile paylaşılmış. Bu bölgede birçok video çekmiştim, böyle milyonlar izlenmişti. Bu seferki video çok çok izlendi. Köylüler böyle bakarken televizyona çıkmaları, ot biçmeleri çok mutlu oluyorlar. Bu bölgede Türkiye genelinde dededen babaya, babadan oğula daha çok böyle taş olan yerlerde tırpan ile biçim yapılır. Düz olan yere biçer girer. Amacım daha çok bu bölgeyi tanıtmak. Bu videodan sonra birçok firma ve fabrika bana ulaşıp, iş birliği yaparak onlara da video çekmemi istediler. Bu çok mutlu edici bir duygu. İnşallah daha çok güzel video çeker bu bölgeyi tanıtırız, insanlar gelir, buraları tanır” dedi.

 

YORUMLAR

2 Yorum Var
  • Çiftçi 1 hafta önce Şikayet Et
    16 ay askerliğim o yayla ve köylerde geçti insan görünce kalbi buğulanıyor çok güzel yerler
    Cevapla
  • deli 1 hafta önce Şikayet Et
    güzel ülkemin güzel insanları kolay gelsin
    Cevapla
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.