Isparta

9. Cumhurbaşkanı Demirel, doğum gününde anıldı

15:48 01 Kasım 2015
9. Cumhurbaşkanı Demirel, doğum gününde anıldı

Demirel için 91. doğum gününde, memleketi İslamköy'deki mezarı başında tören düzenlendi

 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, 91. doğum gününde memleketi İslamköy'deki mezarı başında anıldı.

Haziranda vefat eden Demirel için 91. doğum günü dolayısıyla, Atabey ilçesi İslamköy Mahallesi'ndeki Çalca Tepesi'nde tören düzenlendi.

Törende konuşan Demirel'in özel doktoru Aylin Cesur, Türkiye'nin "yoksul ve yorgun" olduğu bir dönemde doğan Demirel'in, iktidarında tüm ovaların sulanmasında, ülkenin sanayileşmesinde ve eğitimde ciddi adımlar atılmasında emeği bulunduğunu söyledi.

Demirel döneminde Türkiye'nin dünyanın 16. büyük ekonomisi haline geldiğini ve "Avrupa sofrasına oturduğunu" anlatan Cesur, Demirel'in gençlere "Türkiye'nin bir çağdaşlık projesi olduğu bilinciyle, bu yolda ilerlenmesi" düşüncesini miras bıraktığını vurguladı.

"Sizden öğrendiklerimizle yürüyeceğimiz yolda, sizsizliğe hala alışamadık" diyen Cesur, şöyle devam etti:

"Bugün tek tesellimiz, her yanını sizi ebediyen yaşatacak eserlerinizle süslediğiniz güzel ülkemiz ve bize bıraktığınız değerlerle, hep istediğiniz gibi, ne işi yapıyorsak onu en iyi şekilde yaparak, bu güzel ülkeye, sizin yolunuzda hizmet edebilme şansımızdır. Bu ilk sizsiz doğum gününüzde, hasretinizle bu kadar doluyken nasıl yola devam edeceğimizi, huzurunuzda arıyoruz. Sevenlerinizle öğrenerek, kenetlenmek zorundayız. Sizi çok seviyoruz, sevmeye devam edeceğiz."

Cesur, daha sonra üzerinde "Güniz Sokak" yazılı çiçekleri Demirel'in mezarına bıraktı. Tören, Kur'an-ı Kerim okunmasının ardından sona erdi.

Törene, Cesur'un yanı sıra Demirel'in Güniz Sokak'taki evinde çalışan görevliler, eski milletvekilleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.