Isparta

Sakin şehir Eğirdir İtalya'da tanıtıldı

19:49 13 Şubat 2018
Sakin şehir Eğirdir İtalya'da tanıtıldı

Türkiye'nin sayılı sakin şehirleri arasında bulunan Eğirdir, BIT Milano Turizm Fuarı'nda tanıtıldı.

Eğirdir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, 11-13 Şubat 2018 tarihleri arasında İtalya'nın Milano kentinde düzenlenen ve turizmin dünya pazarı olarak bilinen fuarda sakin şehir Eğirdir de yer aldı.

Fuarda turizmin yanı sıra, dış pazar, seyahat acenteleriyle görüşme ve ülkenin tanıtımına yönelik yemek ve kültürel zenginlikler de tanıtıldı.

Fuarda Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileri broşürlerle tanıtım yaparken, Türkiye Roma Kültür ve Tanıtma Ataşesi Esin Zeynep Selvi, Bit Milano Turizm Fuarı'nda Eğirdir standını ziyaret etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Eğirdir Belediye Başkanı Ömer Şengöl, sakin şehirle ilgili bir tanıtım faaliyetine daha imza attıklarını ifade etti.

Fuarda hem Isparta'nın hem de Eğirdir'in tanıtımını yaptıklarını aktaran Şengöl, "Çok küçük ürün örnekleri de götürülerek ikramlarda bulunduk. Şehrimizin tanıtımı ile ilgili materyaller orada ilgilisi ve meraklısı ile buluştu. Eğirdir'i ne kadar fazla kişiye tanıtırsak o kadar iyi olacağını biliyoruz. Sonuç olarak Cittaslow ve Türkiye birlikteliği ile Eğirdir'i dünyaya tanıtmış olduk." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.