İstanbul

İstanbul Şehir Üniversitesi'nde "Çocuk Cinsel İstismarına Hayır" sergisi

13:29 09 Mayıs 2017
İstanbul Şehir Üniversitesi'nde "Çocuk Cinsel İstismarına Hayır" sergisi

İstanbul Şehir Üniversitesi Psikoloji Bölümü öğrencilerinin hazırladığı "Çocuk Cinsel İstismarına Hayır" isimli sergi üniversitede ziyarete açıldı.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, İstanbul Şehir Üniversitesi, çocuk istismarının önlenmesi için farkındalık oluşturulması konusunda önemli bir sergiye ev sahipliği yapıyor.

İstanbul Şehir Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji Bölümü son sınıf öğrencilerinden Özlem Kaya ile Şeyma Okur öncülüğünde hazırlanan Çocuk Cinsel İstismarına Hayır sergisi, üniversitenin Batı Kampüsü Merdivenaltı Sergi Alanı'nda kapılarını açtı.

İstanbul Anadolu Kartal Adliyesi'nde 2009-2016 yılları arasında görülmüş ve kapanmış 800 cinsel istismar davasının tutanaklarını inceleyen öğrenciler, aileleri ve toplumu bilinçlendirmek amacıyla düzenledikleri sergide bu tutanaklardaki en çarpıcı cümleleri sergiliyor.

Aralarında İzmir'deki cinsel istismar davasının sembol ismi Saadet Özkan, Yazar Ahmet Ümit, Edebiyat Profesörü ve Yazar İskender Pala, genç müzisyenlerden Buray ve dizi oyuncusu Mehmet Pala'nın da olduğu çok sayıda ünlü isim de pankartlarla sergiye destek verdi.

YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.