İstanbul

Geleceğin Patronları Yarışması girişimcileri bekliyor

12:36 18 Temmuz 2017
Geleceğin Patronları Yarışması girişimcileri bekliyor

QNB Finansbank, geleceğin patronu olmak isteyen girişimcileri yatırımcılarla buluşturmak üzere Geleceğin Patronları Yarışmasını düzenliyor. Türkiye’nin her yerinden, iş fikrine ilişkin somut adım atmış ve işini büyütmek isteyen üniversite ve yüksekokul mezunları yarışmaya başvurularını 5 Ağustos’a kadar teslim edebilecek.

Banka açıklamasına göre, QNB Finansbank’ın ilk işini kurarak hayallerini gerçekleştirmek isteyen girişimci adaylarına finansman ve bilgi desteği sunmak için düzenlediği "Geleceğin Patronları" yarışmasının dördüncüsü için başvurular başladı.

Yarışmada ön elemeden geçen 20 projenin sahibi Koç Üniversitesi Girişimcilik Merkezi (KWorks) tarafından verilecek olan "İş Modeli Eğitimi" ne katılmaya hak kazanacak. Bu projeler arasında yapılacak elemeyi geçen ilk 10 girişimci yine Koç Üniversitesi tarafından eğitimlerin verildiği "Geleceğin Patronları Akademisi Eğitimi"ne ücretsiz katılabilecek.


- Yarışma sonrasında altı ay boyunca destek verilecek


Projeler, Akademi eğitimi sonrasında yeniden değerlendirilecek ve en başarılı 6 proje, 8 Kasım 2017’de QNB Finansbank Kristal Kule’de düzenlenecek finalde jüri üyeleri ve melek yatırımcıların karşısında projelerini anlatacaklar.

QNB Finansbank, Geleceğin Patronları yarışma birincisine 50 bin liralık sermaye desteği ödülü verirken finale kalan ilk altı projeye de sıfır faizli, altı ay ödemesiz 50 bin TL taksitli ticari kredi sunacak. Tüm finalistlere yarışma sonrasında KWORKS tarafından mentörlük desteği sunulurken, sponsorlarımızdan TAV İşletme Hizmetleri, yarışma birincisine TAV Passport Kart hediye edecek ve finalist girişimler TAV Lounge’larda tanıtım imkanı kazanacak.

Ayrıca tüm finalistler EFSE DF Girişim Destekleme Programı’na ücretsiz katılım hakkı elde edecek. Bu programla birlikte finalistlere, yarışma sonrasında da altı ay boyunca destek verilmiş olacak.

Bu heyecanlı sürece dahil olmak isteyen girişimcilerin, 5 Ağustos’a kadar www.geleceginpatronlari.com sayfasına girerek başvuruda bulunması gerekiyor. Yarışmaya, Türkiye’nin her yerinden, iş fikrine ilişkin somut adım atmış ve işini büyütmek isteyen üniversite ve yüksekokul mezunları katılabiliyor.


- "Yarışmamız tüm adayların fayda sağlayacağı özel eğitimlerle gerçekleşiyor"


Finansbank KOBİ ve Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Onur Özkan, Geleceğin Patronları Yarışması’nı istihdam ve katma değer yaratma potansiyeli olan projelerin hayata geçmesini sağlama hedefiyle düzenlediklerini belirterek, yarışmanın en önemli ayrıcalığının girişimcilere eğitim desteği sunulması olduğunu kaydetti.

Bu yıl Koç Üniversitesi işbirliğiyle ön elemeyi geçen adayların ağustos ve ekim aylarında iki ayrı eğitim programına dahil olacaklarını belirten Özkan "Adaylar Geleceğin Patronları Akademisi’nde eğitim aldıktan sonra projelerini son aşamaya getiriyor ve ardından final sürecimiz başlıyor. Girişimci adaylarının akademik destek aldıkları ciddi bir dönemin ardından yarışma sonuçlanıyor. Yarışmamız yalnızca ödül kazanan ve finale çıkanların değil tüm adayların fayda sağlayacağı özel eğitimlerle gerçekleşiyor. Bunu yarışmamızı farklılaştıran önemli bir unsur olarak değerlendiriyoruz." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.