İstanbul

GNÇYTNK programı kapsamında 225 genç Turkcell'li oldu

14:34 20 Ekim 2017
GNÇYTNK programı kapsamında 225 genç Turkcell'li oldu

Turkcell'in hayata geçirdiği GNÇYTNK programının ikinci döneminde 225 genç daha Turkcell'de işe başladı.

Şirket açıklamasına göre, Turkcell, dijital dünyaya doğan yeni nesil profesyonelleri Turkcell ailesine kazandırmaya devam ediyor. Bu anlayışla hayata geçirilen GNÇYTNK programının ikinci döneminde 225 yeni mezun daha Turkcell'e katılarak genç yetenek oldu.

Türkiye'nin yetenekli ve başarılı gençlerini Turkcell'e kazandırmayı amaçlayan GNÇYTNK programı yenilikçi uygulamalarla farklılaşıyor. Yaklaşık 83 bin gencin başvurduğu programın ikinci döneminde, mobil platformların yanı sıra oyunlaştırma ve sanal gerçeklik gibi teknolojilerle başvuru, seçme ve e alım süreçleri gerçekleştirildi. GNÇYTNK, dünyada öncü olan bir uygulamayla BiP Chatbot üzerinden başvuru uygulamasını hayata geçirdi.

HR Excellence Awards'ta ödüle layık görülen GNÇYTNK, Berlin Social Recruting Days'e davet edilerek İK profesyonellerine örnek oldu.


- İki yıl sürecek eğitim yolculuğunun ilk adımı


Genç yetenekler, Türkiye'nin "ilk" kurumsal üniversitesi Turkcell Akademi uzmanlığıyla dünyanın lider üniversite ve gelişim ortaklarıyla birlikte hazırlanan "Turkcell'liler Burada" oryantasyon programına katıldı.

Deneyimsel öğrenme, oyunlaştırma, sanal gerçeklik gibi uygulamaların yer aldığı oryantasyon programı, genç yeteneklere Turkcell liderleriyle bir araya gelerek şirketi onlardan dinleme olanağı sundu. Gençler aynı zamanda program kapsamında gerçekleştirilen sosyal sorumluluk çalışmasına dahil olurken Turkcell dünyasını yakından tanıma fırsatı yakaladılar.

İki yıla yayılan Genç Yetenek Gelişim programı; müşteri, teknoloji, girişimci liderlik, kurum kültürü, yeni iş dünyası gibi modüllerle devam edecek.

Genç yetenekler "ezberbozan" bir oryantasyon programıyla Turkcell'de çalışma hayatlarına başladılar.


- "Dijital nesil bizden yeni nesil iş modeli ve ortamı bekliyor"


Açıklamada görüşlerine yer verilen Turkcell İnsan Kaynakları Direktörü Hasan Kaya, Turkcell'in başarıyla dönüşerek geleceğe taşınmasında en önemli unsurun insan kaynağı olduğunu belirtti.

Şirketin küresel dijital operatörlük stratejisi doğrultusunda özellikle gençlerin önemli birer yapı taşı olacağına inandıklarını dile getiren Kaya, şunları kaydetti:

"Dijital dünyaya gözlerini açan bir nesil artık iş dünyasına adım atıyor. Bu yeni nesil profesyonellerin rutin iş koşullarında, standart süreçlerle üretken olmasını beklemek mümkün değil. Bu farkındalıkla hayata geçirdiğimiz GNÇYTNK programı, dijital çağın profesyonellerine işe alım sürecinden kariyer gelişimine her aşamada teknolojiyle şekillenen bir ortam sunuyor. Gençler BiP Chatbot ile başvuru, online oyun, web tabanlı uygulamalar, VR teknolojisi ile oryantasyon gibi uygulamalarla şirketimize ilk adımlarını atıyorlar.

Masrafım, Mobilim, BiP, lifebox gibi yüzde 100 Turkcell ürünleriyle zenginleşen Mobil Ofis uygulamasıyla bağımsız çalışma ortamını tanırken, Flex Performans sistemi sayesinde anlık olarak hedeflerini belirleyip performanslarını takip edebiliyorlar. Aynı zamanda Turkcell Akademi'nin öncü eğitim kurumlarıyla hazırladığı eğitimlerle kendilerini geliştiriyorlar. Programın ikinci döneminde Massachusetts Institute of Technology (MIT) ile gerçekleştirdiğimiz MIT-Turkcell Innovation & Leadership Bootcamp bunun güzel bir örneği. Yeni dönemde ise 69 genç yeteneğimizi Cisco, Huawei, Nokia, Oracle ve Verscom kurumsal üniversitelerine gönderiyoruz."

YORUMLAR

ETİKETLER
225 genç
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.