İstanbul

Basın İlan Kurumu, Otomatik Katılım'da Vakıf Emeklilik'i tercih etti

12:26 12 Aralık 2017
Basın İlan Kurumu, Otomatik Katılım'da Vakıf Emeklilik'i tercih etti

Basın İlan Kurumu (BİK), Bireysel Emeklilik Sistemi’nde (BES) Otomatik Katılım için iş ortağı olarak Vakıf Emeklilik’ i tercih etti.

Vakıf Emeklilik'ten yapılan açıklamaya göre, BİK'in Otomatik Katılım için gerekli kriterleri karşılayan çalışanları, 1 Ocak 2018’den itibaren Vakıf Emeklilik ile imzalanan sözleşme kapsamında sisteme dahil edilecek.

BİK çalışanlarının Bireysel Emeklilik Sistemi’ne (BES) 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren otomatik katılımını öngören protokol, Vakıf Emeklilik Genel Müdürü Özgür Obalı ile Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca arasında Cevizlibağ’da bulunan BİK Genel Müdürlük binasında imzalandı.

Vakıf Emeklilik Genel Müdürü Özgür Obalı, Basın İlan Kurumu çalışanlarına hizmet vermekten memnuniyet duyacaklarını belirtti.

Basın İlan Kurumu Genel Müdür Yakup Karaca ise kamu idarelerinde çalışanların 1 Nisan 2017’den itibaren Bireysel Emeklilik Sistemi’ne dâhil edilmeye başlandığını belirterek, Basın İlan Kurumu personelinin de yeni yılla birlikte sistemdeki yerini alacağını kaydetti.

Devletin de çalışanlara yönelik bu noktada önemli bir desteğinin söz konusu olduğunu kaydeden Genel Müdür Karaca, Kurum çalışanlarının menfaatleri doğrultusunda Vakıf Emeklilik üzerinden BES çalışmasını yürütmeye karar verdiklerini ifade etti.

YORUMLAR

ETİKETLER
basın ilan kurumu
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.