İstanbul

"Yeşil Okul Projesi"

09:03 12 Nisan 2018
"Yeşil Okul Projesi"

Beykoz Belediyesi'nin çevreci nesiller için 10 yıldan bu yana yürüttüğü "Yeşil Okul Projesi" kapsamında ilçedeki 60 okuldan öğrenciler 500 çam fidanı dikti.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Beykoz Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Kanlıca Orman İşletme Müdürlüğü ve Yöntem Firması işbirliğiyle düzenlenen etkinlikte minik eller hem fidan dikti hem de taşıdıkları dövizlerle ağaç sevgisine dikkati çekti.

Riva TFF Meral Celal Aras Spor Lisesi yanında yapılan etkinliğe Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye Başkan Yardımcıları Salim Öztürk, Mahmut Gülbasar, Yakup Özbek, Tacettin Aksu, ilçe protokolü, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Etkinlikte konuşan Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, şunları söyledi:

"Yeşil Okul, Beykoz'un yüz akı projelerinden. 'Kıyametin kopacağını bilseniz bile ağaç dikin' diyen bir Peygamberin ümmetiyiz. İstanbul'un en yeşil ilçesinde yaşıyoruz, bunun kıymetini bilmek lazım. Beykoz'un yeşilini ağaç dikerek koruyalım, doğaya sahip çıkalım."

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in de "Ağaç olmazsa dünya olmaz. Yeşil Okul Projesi kapsamında yürüttüğümüz projelerle Türkiye'nin öncü belediyelerinden olduğumuzu söylemekten gurur duyuyorum. Sıfır Atık Projesi Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ilgi ve destek gördü. Bu başarıda öğretmen, öğrenci ve tüm ilçe sakinlerimizin katkısı var. Bugün buradaki etkinliğe katılarak doğamıza katkıda bulunan tüm öğrencilerimize teşekkür ediyorum" ifadelerine yer verildi.

Konuşmaların ardından alana dağılan öğrenciler çam fidanlarını dikerek can sularını verdiler.

YORUMLAR

ETİKETLER
beykoz belediyesi
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.