İstanbul

Beykoz Belediyesi, gönül sofrasında sığınmacıları ağırladı

23:02 18 Mayıs 2018
Beykoz Belediyesi, gönül sofrasında sığınmacıları ağırladı

Beykoz Belediyesi, Suriyeli sığınmacıları iftar yemeğinde bir araya getirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Koru Sosyal Tesisleri’nde verilen iftar yemeğine, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başkan Yardımcıları Mahmut Gülbasar, Tacettin Aksu, Yakup Özbek, İBB Danışmanı ve Beykoz Ensar-Muhacir Dayanışma Platformu Başkanı Adem Sefer ile Suriyeli aileler katıldı.

İftar öncesinde masaları dolaşarak misafirlerini selamlayan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, çocuklarla da yakından ilgilendi.

-“Kendinizi yurdunuzda gibi görün”

Yemekte konuşan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, şunları söyledi:

"Sizleri gördüğümde en yakınlarımı görmüş gibi oluyorum. Siz de burada kendinizi yabancı bir yerde değil kendi yurdunuzda gibi görün. Allah bizleri kardeş ilan etmiş, madem biz kardeşiz, artık hudutların bile kalkması gerekir. Bizlerin görevi yerel yönetimler olarak sizleri memnun etmektir. Rabbimden sizleri memnun eden bir gayret içinde olmayı diliyorum. Hepinize en kalbi muhabbetlerimi sunuyorum. İnşallah ramazan bayramını da beraberce idrak ederiz. Tez elden ülkenizdeki kara bulutların kalkmasını diliyorum, Rabbim topraklarınıza esenlik ve huzur versin. Hayır ve iyilik üzere kalın."

Kardeşlik mesajlarının verildiği progamın sonunda iftara katılan ailelere çiçek takdim edildi.


YORUMLAR

ETİKETLER
beykoz belediyesi
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.