İstanbul

Beşir Derneği Filistin'de iftar sofraları kuracak

11:35 22 Mayıs 2018
Beşir Derneği Filistin'de iftar sofraları kuracak

Beşir Derneği'nin yazılı açıklamasına göre, Türkiye'de ve dünyada pek çok insanın iftar sevincini yaşamasını amaçlayan dernek, ramazan ayının başlamasıyla yardım faaliyetlerini hızlandırdı.

Beşir Derneği'nin ramazanda hayata geçirdiği "Kardeşlerini Yalnız Bırakma" projesi kapsamında, Filistin'de iftar sofraları kurulacak, gıda kolisi, tıbbi malzeme, ilaç yardımları ve bayramlık giysi dağıtımı yapılacak.

"Kardeşlerini Yalnız Bırakma" projesiyle bağışçılardan gelen yardımlarla Gazze halkına iftar sofraları kuran dernek, diğer yandan gıda paketi, tıbbi malzeme ve bayramlık kıyafet yardımı gibi çeşitli yardım faaliyetleriyle de sürekli ihtiyaç duyulan ürün ve gıdaların ulaştırılmasına destek oluyor.

- "Mazlum Filistin halkına olan yardımları ramazan ayında arttıracağız"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Beşir Derneği Genel Başkanı Cevdet Şanlı, şunları kaydetti:

"İsrail, son provokatif saldırıları ile mazlum Filistin halkını daha da zora sokmuş ve mübarek ramazan ayında, Müslüman halkı, temel insani ihtiyaçlarını dahi karşılayamayacak bir noktaya getirmiştir. Hayata geçirdiğimiz 'Kardeşlerini Yalnız Bırakma' projesiyle, Filistin için hayırsever bağışçılarımızdan topladığımız yardımları Gazzeli mazlumların iftar sofrasına ulaştırdık. Yürüttüğümüz yardım faaliyetleriyle Filistin halkının acılarını bir nebze olsun hafifletmeye çalışıyoruz."

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ve Dünya Sağlık Örgütü'nün birlikte başlattığı "Filistin'e Umut Ol" kampanyasına da destek verdiklerini belirten Şanlı, mazlum Filistin halkına olan yardımları ramazan ayında daha da arttıracaklarını ifade etti.

YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.