İstanbul

"24 Haziran'da Türkiye şaha kalkacak"

13:39 06 Haziran 2018
"24 Haziran'da Türkiye şaha kalkacak"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, "24 Haziran'da Türkiye inşallah güçlü bir Cumhurbaşkanı ve güçlü bir TBMM ile şaha kalkacak. Gençlerin önü daha da açılacak. O zaman ülkemiz çok daha hızlı yol alacak." değerlendirmesinde bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre Uysal, Fatih ve Sarıyer ilçelerini ziyaret ederek vatandaşlarla buluştu.

İlk olarak Fatih Yedikule'de Rumeli Türkleri Vakfı Huzurevi'ni ziyaret eden Uysal, sohbet ettiği huzurevi sakinlerine karanfil verdi.

Huzurevi sakinlerine sıhhat ve afiyet içinde uzun ömürler dileyen Uysal, Rumeli Türkleri Vakfı'nın yönetim binasında da incelemelerde bulundu.

Ziyarette, Fatih Belediye Başkanı Hasan Suver ve AK Parti Fatih İlçe Başkanı Orhan Narin de yer aldı.

Yedikule Spor Kulübü'nde kulüp yöneticileri ve mahalle sakinleriyle bir araya gelen Uysal, Fatih'teki amatör spor kulüplerinin taleplerini dinledi.

Uysal, İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak amatör spor kulüplerine malzeme yardımı ve spor tesisleri yapıldığını aktardı.

Daha sonra Uysal, 15 Temmuz'da Saraçhane Büyükşehir Belediye binası önünde şehit olan Murat Kocatürk'ün babası Bayram Kocatürk'ü evinde ziyaret etti. Şehit babasına taziyede bulunan Uysal, 15 Temmuz şehit ve gazilerinin Türkiye'yi hain bir ihtilal girişiminden kurtardığını vurguladı.

Kocamustafapaşa'da ise AK Nokta'yı ziyaret ederek görevliler ve vatandaşlarla sohbet eden Uysal, buradan Sarıyer Rumeli Feneri'ne geçerek, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Marmaracık Gençlik Kampı'na katılan gençler ve aileleriyle birlikte orucunu açtı.

Vatandaşlara hitap eden Uysal, ramazanın huzur ve bereket ortamının bütün İslam alemine ve insanlığa yayılmasını temenni ederek, şunları kaydetti:

"Geçmişte tembel denilen bu milletin evlatları 2. Dünya Savaşı'ndan sonra işçi olarak gittikleri Almanya'yı ayağa kaldırdı. Bugün dünyada insansız hava aracı yapan 6 ülkeden birisiyiz. Dünyada en fazla kitap yayınlanan 10 ülkeden biriyiz. Genç ve başarılı bir neslimiz var. Bu kampımızdan ve gençlerimizden çok umutluyuz."

Uysal, 24 Haziran seçimlerine değinerek, "24 Haziran'’da Türkiye inşallah güçlü bir Cumhurbaşkanı ve güçlü bir TBMM ile şaha kalkacak. Bu gençlerin önü daha da açılacak. O zaman ülkemiz çok daha hızlı yol alacak. Komşu ülkelerimizdeki huzursuzlukların bitmesi için de ülkemizin güçlü olmaya ihtiyacı var. İnşallah coğrafyamıza huzur gelir, inşallah bunu başaracağız." değerlendirmesinde bulundu.

YORUMLAR

Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.