İstanbul

Milyonların sevgisini kazanmıştı! Kötü haber

08:11 16 Eylül 2019 6 Yorum Var
Milyonların sevgisini kazanmıştı! Kötü haber

Sosyal medyada kansere karşı verdiği mücadele ile tanınan Neslican Tay, yoğun bakıma kaldırıldı...

Bacağındaki tümör nedeniyle 2018'de bacağı kesilen; dördüncü kez kansere yakalandığını ve savaşına devam edeceğini duyuran; hayatını, yaşadıklarını ve tedavisini sosyal medyada aktaran Neslican Tay'ın yoğun bakıma alındığı öğrenildi.

Tay'ın tedavi gördüğü Medipol Sağlık Grubu'ndan açıklama yapıldı.

''Bir kez daha ne kadar güçlü olduğunu bizlere gösterecek''

Açıklamada, “Neslican Tay için değerli hocalarımız ve ekip arkadaşlarımız elinden geleni yapıyor. İnşallah Neslican bir kez daha ne kadar güçlü olduğunu bizlere gösterecek” denildi.

Neslican Tay, dördüncü kez kansere yakalandığını 7 Eylül’de sosyal medyadan şu sözlerle paylaşmıştı; “Çok teşekkür ederim. 3 kere yendim 4'te yolda ben de kendime ve iyleşeceğime çok inanıyorum. İyi ki varsınız videoyu buradan benim yerime paylaşıp güzel dileklerini esirgemeyen herkes!”

Neslican Tay kimdir?

Bursa doğumlu, 20 yaşındaki Neslican Tay ilköğretim ve lise eğitimini Rize'de tamamladı. İstanbul Teknik Üniversitesi'nde mimarlık okumak isteyen Neslican, puanı iyi olmasına rağmen hedefindeki okulu kazanabilmek için tekrar üniversiteye hazırlandı.

Araya tedavi süreci girdiği için eğitimine ara vermek zorunda kaldı. Kanserle mücadele ederken bir yandan da eğitimine devam etmek isteyen Neslican, üniversite sınavına girdi ve şu an Bahçeşehir Üniversitesi'nde psikoloji eğitimi görüyor.

YORUMLAR

6 Yorum Var
 • DÜŞÜN 1 yıl önce Şikayet Et
  malesef tıp bu konuda yeterli değil başarı oranı az bu hastalık kişinin gücüyle alakalı değil tıbbın gücüyle alakalı tedavi yöntemleri zayıf ve yetersiz manevi güç tabiki büyük bir destek ama öncelikli olanı tıp (Allahın ilmi) Allahın adeti böyle Allah her hastalığın şifasını vermiş çok çalışıp bulacaksın o zaman bak iyileşiyormu iyileşmiyormu?Allah şifa versin inşallah.
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • hakıkat 1 yıl önce Şikayet Et
  ınsan fıtratı geregı ZAYIFTIR.. gucu ve zamanı veren yanlızca ALLAHTIR...insan hala nefes alabılecek durumdaysa yanlızca ALLAHA dayanmalı ve hayrı ve serri ondan bilmelidir ...RAHMAN bir süre vermişse ve hala anlasılamamıssa demekkı ınsan zıyanda ısrar etmekte ve bu zaman hala Verılıyorsa ınsanın gucunden degıl RAHMANIN MERHAMETINDENDIR
  Cevapla
 • Defragmento 1 yıl önce Şikayet Et
  Aaaah insanoğlu, hastalığın amacı, senin zaten ZAYIF ACİZ olduğunu hissettirmek iken, ironik bir biçim de hayali bir güç gösterisi yaparak savaş verdiğini zannediyorsun. Boşuna demiyor "şüphesiz insan zalim ve cahildir".
  Cevapla
 • sevinç 1 yıl önce Şikayet Et
  Hastalıklar sağlığın zekatıdır. Ancak kızcağız napsın. tedavi olmasınmı . öldüm bittim ben mi desin. moralini yüksek tutmak için sosyal medyadan tanımadığı insanlardan bile destek beklerken ....... hoca boşuna dememiş bana damdan düşeni getirin diye. bence yapması gerekeni yapıyor.
  İlk beğenen sen ol
 • osmanlı 1 yıl önce Şikayet Et
  Ne güzel ahkam kesiyorsun!Eminim sende insanlara olğun gibi görünmüyorsun.
 • Baykan 1 yıl önce Şikayet Et
  Halen zaman varken ahiretide unutmayalim.allah sifa versin.
  Cevapla
 • ismet 1 yıl önce Şikayet Et
  rabbim hidayet üzre uzun yaşam versin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.