İstanbul

Eczanenin verdiği 'Kızılhaç'lı poşet tepki çekti

09:24 27 Kasım 2019 24 Yorum Var
Eczanenin verdiği 'Kızılhaç'lı poşet tepki çekti

İstanbul Pendik'te yaşayan bir vatandaş kendisine eczanenin 'Kızılhaç' logolu bir poşette ilaç verdiğini belirterek tepkisini sosyal medyadan ortaya koydu.

Daha önce haritalarda eczane simgesi olarak 'kızılhaç'ın kullanılmasına çok sayıda tepki gelmiş ve konuyla ilgili düzeltmeler yapılarak büyük bir yanlışın önüne geçilmişti. Son olarak Pendik'te bir eczane, üzerinde Hrıstiyan ülkelerdeki bir kısım sağlık kuruluşlarının kullandığı 'kızılhaç' logolu poşetle müşterilerine hizmet verdiği ortaya çıktı.

'MÜSLÜMAN MEMLEKETTE HAÇLI POŞET VERİYORSUNUZ'

Eczanenin kendisine 'kızılhaç' logolu poşet verdiğini söyleyen İsmail Hakkı adlı bir twitter kullanıcısı, ''Pendik’te bir eczane bana bu poşette ilaç verdi. Ezikliğin aldığı hale bakın. Hilal bir tarafımıza mı battı da müslüman memlekette haçlı poşet veriyorsunuz dedim, depodan satın aldık dediler Ne ala memleket!!'' ifadelerini kullanarak İstanbul Eczacılar Odası'na durumu iletti. Konuyla ilgili Eczacılar Odası'ndan bir açıklama bekleniyor.

KIZILAY YERİNE NEDEN KIZILHAÇ?

Çok sayıda kullanıcının yorum yaptığı olayla ilgili söz konusu işaretin 'Hrıstiyan haçı' olmadığını vurgulayanlar olduğu gibi, 'kızılhaç'ın Hrıstiyan sağlık kuruluşlarını ifade ettiği vurgulandı. Konuyla ilgili eleştirilerini dile getiren vatandaşlar neden Kızılay'ın kullanılmadığı yönünde sert eleştirilerde bulundu. 

YORUMLAR

24 Yorum Var
 • Şeherli 2 yıl önce Şikayet Et
  Kaleyi dıştan fethedemediler içten ağaçkurdu gibi her türlü numarayı deniyorlar çünkü akıl hocaları şeytan bunlar şeytanın ordusu her taşın altından evangelist haçlı yahudi ittifakı çıkıyor farkındaysanız suriyenin doğusuna yaptığımız operasyona ağababaları rothchild alenen karşı çıktı anlaşılan biz fincancı katırlarını çok ürkütmüşüz.
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • 2023 2 yıl önce Şikayet Et
  Eczanelerimizden E logos kalkmalı C ay olmalı uluslararası ülkemize gelen ay ne olduğunu bilir Müslüman à bir. Ecza olur. Haçlı poşet veren aybetmis vidasi gevşemiş.
  Cevapla
 • Dede 2 yıl önce Şikayet Et
  Taviz tavizi doğurur Beşiktaşlı Yahya Ef Hz KSA 'ye süt kardeşi Kanuni Sultan Süleyman Han bu kadar güçlü bir devlet ne zaman yıkılır cevap bana ne yayıldığı zaman işte herkes bana dokunmayan yılan bin yaşasın derse ALLAH CC korusun hiç bir şey kalmaz.
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • İmamoğlu 2 yıl önce Şikayet Et
  Ben Müslümanım diyen herkes bundan rahatsız olur olmalıdır.
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Ser 2 yıl önce Şikayet Et
  Üzerimize üzerimize geliyorlar bu ne ilk ne de son haçlı seferleri şekil değiştirmiş avrupada insanlar kiliseye gitmiyor dini terketmiş bunlar burada her fırsatta hristiyanlık propagandası yapıyorlar bunlara dur demenin zamanı geldi.
  Cevapla İlk beğenen sen ol
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.