İstanbul

Taksim metrosunda uyuyan çocuk yürekleri sızlattı

11:07 23 Ocak 2020 7 Yorum Var
Taksim metrosunda uyuyan çocuk yürekleri sızlattı

İstanbul Taksim’de bir sokak çocuğu soğuktan korunmak için metro istasyonunun girişinde uyudu. Çocuğun yürekleri sızlatan görüntüleri kameralara yansıdı.

Havaların gün geçtikçe soğumaya başladığı son günlerde, sokakta yaşamak zorunda kalan çocuklar soğuktan korunmak için kendilerine sıcak bir yer aramaya başladı. Onlardan biri de geçtiğimiz günlerde, Taksim-Tarlabaşı tünelinde bulunan metro girişinde yere serdiği montunun üzerine kıvrılıp uyuyan 8-9 yaşlarındaki bir çocuk oldu. Soğuk havada üşümemek, bir nebze olsun kendini ısıtmak için dışarıya göre daha sıcak bulduğu metro girişine giderek bir köşede uyuyan küçük çocuğun görüntüsü içleri acıttı.

Kamerayı görünce ne yapacağını şaşırdı, gülmeye başladı

Kendisini görüntüleyen muhabirin “Neden burada yatıyorsun?” sorusuyla yattığı yerden bir anda kalkan çocuk kamerayı görünce şaşırdı, “Çekme ağabey” dedi. Bir yandan elindeki montuyla görüntü alınmasına engel olmaya çalıştı, bir yandan da çocuk olmanın verdiği utangaçlıkla gülümsemeye başladı. Daha sonra kendisi gibi sokaklarda yaşayan arkadaşlarının yanına giderek çocukça eğlenmeye başladı. Bir süre sonra çocuk ve arkadaşları oradan uzaklaşarak gözden kayboldu.

YORUMLAR

7 Yorum Var
 • MURAT 6 ay önce Şikayet Et
  Yapılacak tek şey çocuğu ailesinden almak aileye yüklü bir ceza kesmek. yok ailesi yoksa çocuğu yetiştirme yurduna almak.
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Gürcan 6 ay önce Şikayet Et
  Hiç yüreğim filan sızlamıyor bunları görünce. Ben sabahın 5:30 unda evden çıkıp akşamın 21:00 inde eve giriyorum. Aldığım para günlük 80 tl civarında. Full time ayakta çalışarak alnımın akıyla para kazanıyorum. Bu mahlukatlar tezgah kurdukları yerin işlekliğine göre 2-3 saatte bir 50~100 lira arasında para kaldırıyorlar. Neyine acıyacağım?
  Cevapla
 • kenann 6 ay önce Şikayet Et
  Sen acıma Allah acısın yeter
 • ali 6 ay önce Şikayet Et
  suriyeliye acıyalım acıyalım mesele acımak değil aha bakın bu çoçuklardan o koca koca maaşları alanların neden haberi yok hiç mi sağınıza solunuza bakmazsınız muhtar aza belediye (reizi) diğer REİZ ler nerde kaymakam vali kurum amirleri yardımlaşma fonu üyeleri muhtar yakınlarına aktarıyor yardımları soruyormusunuz bu adamların bu kadar malı var yardım alıyor malı olmayan zaten utanıyor yardım istemeye rabbim bildiği gibi yapsın topunu
  Cevapla
 • aek 6 ay önce Şikayet Et
  saçma sapan yorumlar yapılmış. o tarz çocuklar birçoğu aileleri tarafından kasıtlı olarak oralara bırakılıyor. ya dilencilik için yada yan kesici veya kapkaç için.
  Cevapla
 • nenen 6 ay önce Şikayet Et
  dediğin gibilerde var ama gerçeklerden kaçamayız polost olma
 • S.D 6 ay önce Şikayet Et
  Hepsine Bizzat Şahidim Bilerek Yatırılıyor O çocuklar Üstü Başı Yırtık Ve Yırtık Ayakkabı Giydiriyorlar Yazın Yalın Ayak Geliyorlar İnsanların Vicdanını Yaralamak Daha Çok Para Toplamak için Onların Başlarında yaşları 20 ile 25 arasında değişen Ekip Başları Var Saat Başı Paraları Topluyor Bu Çocuklardan O Çocuklarda bunu İyi bir şey zannediyor.
 • zafer gülten 6 ay önce Şikayet Et
  9 yaşında çocuklarımız evsiz barksız,kimsesiz sokaklarda yatsın,dilenerek binbir tehlike içinde sapıkların kol gezdiği yerlerde yaşasın....mültecilere yardım üstüne yardım...siz önce bu çocukları kurtarın bu çocukları.
  Cevapla
 • hasan 6 ay önce Şikayet Et
  Zafer eminim orada yatan Suriyeli olsaydı yorum yazmaya tenezzül bile etmezdin. Senin derdin Sokakta yatan garibanlar değil derdin bu olay üzerinden algı yapmak. Burada tantana edeceğine git biraz da sen yardım et.
 • tarık 6 ay önce Şikayet Et
  O dışarda yatan çocuklara da sen yardım et. klavyeden sallama
 • NEDİM 6 ay önce Şikayet Et
  sığ
 • Ahmet 6 ay önce Şikayet Et
  İnsanları bizimkiler ve diğerleri diye ayırmayın. Bu çocuklara da sen elinden geldiğince yardım et. Yok elinden bir şey gelmiyorsa boş yapma.
 • suriyeli 6 ay önce Şikayet Et
  Sanırım bu zihniyet neden bu çocuğa yardım etmiyorsunuz derdinde değil. Neden Suriyelilere yardım ediyorsunuz derdindeler. Bu ne ilk sokak çocuğudur ne de son olacaktır. Ama bunun üzerinden yine bir algı oluşturma derdindeler
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
uyuyan çocuk
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.