İstanbul

İstanbul'da şaşırtan görüntü! Türkiye’de daha büyüğü yok

09:51 27 Şubat 2020 7 Yorum Var
İstanbul'da şaşırtan görüntü! Türkiye’de daha büyüğü yok

İstanbul Şişli’de “Alabay” cinsi köpek görenleri şaşkına çevirdi. Köpeğin sahibi, “Şu anda Türkiye’de daha büyüğü yok” dedi.

Şişli’de sahibinin yürüyüşe çıkardığı Türkmenistan Kangalı ya da Kafkas Çobanı olarak bilinen “Alabay” cinsi köpek vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Oldukça büyük ve iri yapısıyla dikkat çeken köpeğin adının “Leo” olduğu öğrenildi. Halaskargazi Caddesinde yürüyen insanlar Leo’yu karşılarında görünce şaşkınlıklarını gizleyemedi. Kimi vatandaşlar Leo’nun büyüklüğünden ötürü kendisinden uzaklaştı, kimileri ise yanına gidip onu sevdi ve bol bol fotoğraf çektirdi. O dakikalarda cadde üzerinde renkli görüntüler oluştu.

“Türkiye’de daha büyüğü şu an yok”

Leo isimli “Alabay” cinsi köpeğin sahibi Anıl Ağaoğlu, “İsmi Leo, ırkı ise Alabay, Türkmenistan Kangalı ya da Kafkas Çobanı olarak biliniyor. Şu an iki yaşında, bize henüz 48 günlükken kargo uçağıyla Rusya’dan geldi. Şu an Türkiye’de bundan büyüğü yok, en büyüğü bizim köpeğimiz. Leo, 93 kilo ağırlığında. Bu köpekler iki ayak üzerinde durdukları zaman ortalama 2 metre ile 3 metre arasında bir uzunluğa ulaşabiliyor. Leo da 2 buçuk metre civarında” diye konuştu.

“İlk defa böyle bir şey görüyorum”

93 kilo ağırlığındaki devasa Türkmenistan Kangalı Leo’yu gören bir vatandaş, “Daha önce böyle bir şey görmedim. Cinsini bilmiyorum, herhalde kangaldır” dedi. Şaşkınlığını gizleyemeyen bir başka vatandaş ise, “İlk defa böyle bir şey görüyorum, cinsi hakkında bilgim yok. Kangala biraz benziyor, çok güzel” ifadelerini kullandı.
Alabay cinsi Leo isimli köpek, sahibiyle birlikte, vatandaşların ilgi dolu bakışları eşliğinde caddede yürüyerek yoluna devam etti.

YORUMLAR

7 Yorum Var
 • TR - SAKARYA 3 ay önce Şikayet Et
  Maşallah ... Ana-Yurduna Vatanına hoşgeldin “Alabay”
  Cevapla
 • Kral 3 ay önce Şikayet Et
  Stalin zamani bu kopegin irkini yok ettiler kirmalastirdilar ozellikle turkmen yani turklere aid oldugu icin okadar bizden nefret ediyorlarki kopegimize bile katlanamiyirlar...
  Cevapla
 • hamza 3 ay önce Şikayet Et
  haklısın . büyük geldik onlara
  İlk beğenen sen ol
 • Asyalı 3 ay önce Şikayet Et
  bu köpeğin 2 katı büyüklüğünde köpekler Türkiye de var bunu ne diye haber yaptınız .. iyi ve sahibine sadık ve güçlü bir köpeğin ön kollarının arası geniş olur bu özelliğiyle kavgada yenilmez , bakışlar serttir ,insanlar yanına yaklaşamaz ,gezinirken o köpeği tutan kişi onu eyleyemez .
  Cevapla
 • mmx 3 ay önce Şikayet Et
  haber değilde senin yorumun gereksiz gibi.sende memnuniyetsizlerdensin heralde
 • tarkan 3 ay önce Şikayet Et
  sen öyle san
  Cevapla
 • Aybars 3 ay önce Şikayet Et
  Türkmenistan cinsi Alabay adı köpeğin.. Batı seviciliği tam bi traji komik seviyelere geldi. Nekadar meraklıymış bizim millet şu batıya
  Cevapla
 • enes 3 ay önce Şikayet Et
  daha coğrafi bilgin yok
  İlk beğenen sen ol
 • abdullah a 3 ay önce Şikayet Et
  isim leo o bakımdan
  İlk beğenen sen ol
 • Hacı 3 ay önce Şikayet Et
  Batı mı ? :)))) Çok güldürdün beni... Allah seni de güldürsün...
  İlk beğenen sen ol
 • abdullah ünal 3 ay önce Şikayet Et
  kardeş türkmenistan batıda degil doguda :)
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
şişli
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.