İstanbul

Göksu’dan ‘Derneklerimiz Halk Eğitim Merkezi Olsun’ teklifi

16:04 20 Ekim 2021 3 Yorum Var
Göksu’dan ‘Derneklerimiz Halk Eğitim Merkezi Olsun’ teklifi

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu “Esenler Sivil Toplum Buluşması”nda dernek başkanlarıyla bir araya geldi. Dernekleri eğitim merkezi haline getirmek istediklerini söyleyen Göksu’nun teklifine dernek yöneticileri de olumlu baktı.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler’de görev yapan sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi. Esenler Kültür Merkezi’nde düzenlenen Esenler Sivil Toplum Buluşması, hep birlikte yapılan kahvaltının ardından başladı. Toplantıda kısa bir konuşması yapan AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, yöre derneklerinin Esenler’deki güven ve birlikteliğin sağlanmasına büyük katkı sağladığını söyledi.

ESENLER KATMA DEĞER ÜRETEN BİR ŞEHİR

Esenler’de 2009’dan bu yana yaşanılan olumlu değişimin hep birlikte başarıldığını söyleyen Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Esenler İstanbul’un merkezinde sıkışan bir ilçe olarak değil, adını ve şanını herkesin konuştuğu gurur tablosu bir ilçe haline gelmiştir. Bu da hepimizin çalışmasının ve özverisinin sonucunda olmuştur. Esenler’deki bütün paydaşlar ortaya büyük bir emek koymuştur. Bu emeğin sonucunda Esenler’deki hayatı daha verimli kılan çok önemli adımlara imza atılmıştır. Esenler lokasyonu itibariyle her yaptığı işte katma değer üreten bir şehirdir” dedi.

İNSANLARIMIZ DERNEKLERİMİZDEN FAYDALANSIN

Esenler’deki değişim ve dönüşümü örnekleriyle açıklayan ve konuşmasının devamında dernek başkanlarını birlikte çalışmaya davet eden, dernekleri eğitim merkezi haline getirmek istediklerini söyleyen Göksu özetle şunları kaydetti:

“Derneklerimizin büyük bir bölümü sadece taziyeler de ya da akşam buluşmalarında açılıyor. Her mahallede bulunan dernek binamızı, merkezimizi sadece belli bir zamanda buluşulan mekân olmaktan çıkarıp, o mahalledeki insanların buluştuğu eğitim merkezi haline getirelim. Bunun için tespit çalışmalarına başlıyoruz. Bu konuda bizim derneğimizi kullanabilirsiniz diyen kardeşlerimizle, eğitimcileri Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından karşılayarak bizim organize edeceğimiz Halk Eğitim Merkezlerimizi açmak istiyoruz. Hangi alanda ihtiyaç ya da istek varsa her kesimden insanın faydalanabileceği eğitim merkezleri olsun istiyoruz.”  

YORUMLAR

3 Yorum Var
 • Mehmet Doğan 3 ay önce Şikayet Et
  Sadece Esenler değil tüm İstanbul'da yapılmalıdır. Yarın değil şimdi. Şimdi değil hemen....
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Mehmet Doğan 3 ay önce Şikayet Et
  Çok doğru bir tesbit. inovatif bir düşüncenin ürünü. Bir çok vakfın, derneğin yerleri boş duruyor. Değerlendirilmelidir. İmamoğlu: İSMEK'in izini yok etmek istiyor. Harekete geçmenin tam zamanı. Tebrikler Başkanım !
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • sinan KOLBAŞI 3 ay önce Şikayet Et
  doğru bir karar olur Esenler denekler olarak kapasitesi büyük dernekler mevcuttur...
  Cevapla İlk beğenen sen ol
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.