İstanbul

Esenler'in sakinler İstanbul’u keşfe çıkıyor!

17:29 06 Ocak 2022
Esenler'in sakinler İstanbul’u keşfe çıkıyor!

Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen kültür turları kapsamında Esenlerliler bu kez “Payitaht’ta Bir Gün” ve “Seyr-i İstanbul” gezileriyle hem tarihi mekânları keşfedecek hem şehrin eşsiz güzelliğinin tadını çıkaracak.

Kültür turları kapsamında düzenlenen “Payitaht’ta Bir Gün” gezisiyle Bahariye Mevlevihanesi, Aynalıkavak Kasrı ve Aziziye Sadabad Camii her perşembe günü ziyaret edilecek. Esenlerliler, Bahariye Mevlevihanesi’nin tarihi dokusu ve manevi iklimi altında huzurlu anlar yaşarken Tersane Sarayı olarak da bilinen Aynalıkavak Kasrı ve Aziziye Sadabad Camii gibi tarihi mekânları da keşfetme imkânı bulacaklar.

Esenler'in sakinler İstanbul’u keşfe çıkıyor!NERELER GEZİLECEK

“Seyr-i İstanbul” kültür turu ile her salı, cumartesi ve pazar günü 15 Temmuz Hafıza Müzesi, Çamlıca Camii ve Çamlıca Kulesi Esenlerliler tarafından ziyaret edilecek. 15 Temmuz hain darbe girişimini engellemek için şehit olan kahramanların eşyaları ile darbecilerin kullandığı mühimmatların sergilendiği müze, ziyaretçilere duygusal anlar yaşatacak. Osmanlı-Selçuklu mimari tarzı ve ihtişamıyla şehri süsleyen Çamlıca Camii ile Avrupa’nın en yüksek kulesi olan Çamlıca Kulesi de Esenlerliler tarafından görülecek.

Kültür turlarına katılmak isteyen vatandaşlar, belediyenin internet sitesi üzerinden başvuruda bulunabilir, 444 00 73 (dahili 6111) numaralı telefonu arayarak detaylı bilgiye ulaşabilirler.

 

YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.