İstanbul

Kağıthane’de dostluk ve vefa buluşması

11:14 07 Şubat 2022 6 Yorum Var
Kağıthane’de dostluk ve vefa buluşması

Refah Partisi Şişli İlçe Divan toplantısı, Kâğıthane Mavi Köşk Düğün salonunda gerçekleşti.

Nostalji olarak Refah Partisi Şişli İlçe Divan toplantısı icra edildi. Kâğıthane Mavi Köşk Düğün salonunda gerçekleşen buluşmaya Ekrem Erdem, Yusuf Tülün, Arif Calban, Turgut Aktaş ve Yalçın Özer gibi çok değerli Refah Partili eskimeyen dostlar katılım sağladılar. Başkan Ekrem Erdem Refah Partisi kuruluş yıllarını anlatırken duygulandığı gözlendi. Çağlayan Gürsel Mahallesi’nde bir bakliyatçı dükkanında kurulan Refah Partisi Şişli teşkilatı daha sonra "Okmeydanı’nda, bir inşaatın küçük bir yerinde derme çatma naylonlarla etrafını çevirili bir mekanda ilçe yönetim kurulu toplantılarını yapardık. Nerden nerelere geldik. Bu tamamen Allah’ın bir lütfu” dedi.

Kağıthane’de dostluk ve vefa buluşması

“KALBEN İNANIYORUZ”

Duygusal anların yaşandığı programda bir konuşma yapan Ekrem Erdem, “Bizim dava için gönül vermiş ismi duyulmayan dostlarla yola çıktık ve dedik ki; Biz Refah Partililer olarak buna kalben inanıyoruz" dedi. Daha sonra Yalçın Özer başkanın hazırlamış olduğu o dönemlere ait tamamen eski videolardan oluşan güzel bir sinevizyon gösterisi sunuldu.

Kağıthane’de dostluk ve vefa buluşması

HERKESİ DUYGULANDIRAN VİDEO

Refah Partisi Şişli’de görev yapan sonraki yıllarda aramızdan ayrılan ve vefat edenlere yönelik anlamlı bir video izletildi. Videonun sonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ında çok duygulandığı hanımı doğum esnasında vefat eden Rahmetli Abdulmecit Yücel’in o gün partideki nöbetine geldiği o anı anlattığı video herkesi çok duygulandırdı. Vefat eden Mürsel Yavuz hocamız Aşr-ı Şerif okuyarak dualar hediye edildi.

Kağıthane’de dostluk ve vefa buluşması

Çok önemli ve anlamlı bir toplantıda olduklarını dile getiren divan başkanı Yusuf Tülün bu salonda bulunanlar, aramızda olmak isteyip de burada bulunamayanlar gönülleri burada olan ve ahirete intikal edenler nice zor zamanlara şahit oldukları gibi nice büyük zaferleri de birlikte yaşadık. Bu salonda bulunan siz değerli kardeşlerimi takdirle şükranla bir kez daha selamlıyorum dedi.  Sonra temsilen divan toplantısına başkanlık yaptı. Toplantı sonrası günün anısına toplu resim çekilerek program sona erdi.

YORUMLAR

6 Yorum Var
 • Faran 7 ay önce Şikayet Et
  O zamanın Refah'ını yaşamak isteyeneler emanetin verildiği Saadet Partisinde herkese yetecek kadar yer var dava aynı dava cihad aynı cihad buyrun bekleriz...
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Hasan Basri Özkan 9 ay önce Şikayet Et
  Gelin birlik olalım refahıın vakti geldi. Geçmiş zaman olurki; o günler ne güzeldi istesekte gelmez ahda etsek gelmez vah da etsek gelmez.
  Cevapla
 • Abdulkadir TUĞLA 9 ay önce Şikayet Et
  Şehir dışında olduğum için katılamadım. Eski günleri yad edemediğim için üzgünüm. nasipse bundan sonrakilerde buluşmak dileğiyle.ALLAH'a emanet olun...
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Hüsamettin Şanal 9 ay önce Şikayet Et
  Merhum siyasi büyüğümüz Erbakan hocamızdan başlayan mensubiyet duygum ilk günkü aşkla bugünde Recep Tayyip Erdoğan ile devam ediyor ömrümüz vefa ettiği sürece durmak yok yola devam inşallah. Böylesi anlamlı bir proğramla bizleri bir araya getiren eskimeyen ilçe sekreteri samimi ve güzel insan Yalçın Özer beyefendiye sonsuz teşekkürler ediyorum Selamlarımla
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Hami Arslan 9 ay önce Şikayet Et
  Eskimeyen Refah Partili dostlarla bir arada olduk, Emeği geçen herkese teşekkür ederim. 1978 den bugüne bu davanın içinde olmaktan onur duyuyorum, Erbakan hocamızın liderliğinde başlayan bu yolculuk Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile devam ediyor, Allah'a hamd ediyorum bu ülkeye çakılan her çivide her eserde alın terimiz var emeğimiz var helal olsun biz karşılıksız sevdik, Tek derdimiz ülkemizin huzuru refahı tam bağımsızlığı idi .
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.