İstanbul

Ortaokulda korkunç olay! Görme kaybı yaşatan dayak

14:32 28 Haziran 2022 27 Yorum Var
Ortaokulda korkunç olay! Görme kaybı yaşatan dayak

Esenyurt'ta 13 yaşındaki ortaokul son sınıf öğrencileri arasında çıkan tartışmada Oktay Ç. "kız arkadaşıma mesaj atmışsın" diyerek M.E.Ş.'yi darbetti. Yediği yumruklarla geçici görme kaybı yaşayan M.E.Ş., LGS sınavına göz bandıyla girdi.

Olay, 26 Mayıs 2022'de bir ortaokulda 13 yaşındaki son sınıf öğrencileri arasında yaşandı. İddiaya göre, bir arkadaşını da yanına alan Oktay.Ç., "kız arkadaşıma mesaj atmışsın" diyerek M.E.Ş.'yi darbetti. Okuldaki bir öğretmen olaya müdahale ederek sonlandırırken, M.E.Ş. annesi tarafından hastaneye götürüldü. Baba Bilal Şahin, dayak yemesi sonrası çocuğunun hemen hastaneye götürülmediğini ve sol gözüne aldığı yumruk darbeleri nedeniyle geçici görme kaybı yaşadığını ileri sürdü. M.E.Ş., LGS sınavına göz bandıyla girdi.

“BENİM ARKADAŞIM BENİM HESABIMDAN YAZMIŞ”

Ortaokul öğrencisi M.E.Ş., "Yanlış anlaşılma yüzünden biri arkadan belime vurdu. Diğeri gözümü yumrukladı. Yere düştükten sonra gözümü yumrukladılar. Gözüm şu an görmüyor. Yakını da bulanık görüyor. Biri arkadan ellerimi tuttu diğeri de yumrukladı. Kız meselesiydi. Benim arkadaşım benim hesabımdan o kişinin arkadaşına yazmış. Beni bu nedenle dövdüler" dedi.

“ARTIK BİR UMUDUM YOK"

Baba Bilal Şahin de, "Bu olay saat 11.30 gibi olmuş, hastaneye gitmesi 13.30'u buluyor ve bu onun için büyük bir kayıp. Aldığı darbelerden dolayı sol gözde görme kaybı var. Çocuklarımızı okula eğitim için emanet edemezsek nereye emanet edeceğiz. Biz çocuklarımızı okula eğitim için gönderiyoruz, darbedilsin, gözü başı yarılsın diye göndermiyoruz. Bu çocuk LGS Sınavı'na girecek. Başarması için bu durumda olmaması lazım. 8 yıldır onu okula yolluyorum. Şu an bir gözü uzağı göremiyor, yakını da bulanık görüyor. Nöbetçi öğretmen bu olaylar olurken neredeydi? Güzel hedefleri vardı, sağlıkçı olmak istiyordu. Bu çocuk için artık bir umudum yok" diye konuştu.

 

YORUMLAR

27 Yorum Var
 • yiğido5858 5 ay önce Şikayet Et
  kaç yaşlarda kız arkadaş telefon düşünün kaçlı yaşlara indi bu olay
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • zafer gülten 5 ay önce Şikayet Et
  disiplin ortadan kaldırılırsa böyle olur---saç ,kıyafet serbest,en ufak şeyde tatil,ev ödevi yok,sınıfta kalma yok,öğretmen şöyle hafifçe bi dokunsa dayak atıyor diye kameraya alıp mahkemeye verme. bizim zamanımızda disiplin vardı disiplin,öğretmen eline makası alıp saçımızı ortadan kesip berbere yolluyabiliyor,bi kabahat işlediğimizde elimizi açtırıp cetvelle vurarak cezalandırırabiliyordu.
  Cevapla
 • misafir 5 ay önce Şikayet Et
  beş yaşında veledin elinde telefon..
  Cevapla
 • iha 5 ay önce Şikayet Et
  Önce ahlak ve maneviyat
  Cevapla
 • Tan 5 ay önce Şikayet Et
  Çok üzücü ve durum çok düşündürücü okul ortamları açısından... Öğretmenin yanlışlıkla tırnağı çizse ya kolluk ya da karşılıklı anlaşılan sulh. Okullar ne durumda olduğuna dair sahadan bir çok tez çalışması elzem
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.