İstanbul

3. Esenler Film Günleri'nin bu yılki teması 'Çocuk'

09:18 15 Eylül 2022
3. Esenler Film Günleri'nin bu yılki teması 'Çocuk'

3’üncü kez sinemaseverleri ağırlayacak “Esenler Film Günleri”, bu yıl programına eklenen “Esenler Kısa Film Yapım Desteği” ve yepyeni fikirleriyle sinema profesyonelleri ve seyircileri buluşturmaya hazırlanıyor.

Esenler Belediyesi tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenecek “Esenler Film Günleri” için hazırlıklar devam ediyor. 11-15 Kasım tarihleri arasında sinemaseverleri Esenler’de bir araya getirecek etkinlik kapsamında sinema dünyasının önemli sinemacıları ve seçkin yapımlar seyirciyle buluşacak. Etkinlik bu yıl özel konukları ve filmleriyle dünyanın neşesi olan çocukları selamlayacak.

BU YILIN TEMASI “ÇOCUK”

Yurt içi ve yurt dışı film festivallerinde öne çıkan filmler ve yan etkinliklerle renklenecek 3. Esenler Film Günleri, geçtiğimiz yıllarda seçtiği ‘kadın’ ve ‘göç’ün ardından bu yıl da önemli bir temayı daha beyazperdeye taşımaya hazırlanıyor. Sinema yazarı Suat Köçer’in danışmanlığında gerçekleştirilen film günlerinin üçüncü yıla özel teması “Çocuk” olarak belirlendi. Bu kapsamda başrolde çocukların olduğu filmler ve sinemada çocuk konulu etkinlikler sinemaseverlerin ilgisine sunulacak.

YENİLİKLER ‘FİLM YAPIM DESTEKLERİYLE” TAÇLANIYOR 

Bu yıl programına dâhil ettiği bölümlerle kapsamını genişleten 3. Esenler Film Günleri, önemli bir yeniliğe imza atarak ‘Esenler Kısa Film Yapım Desteği’ni hayata geçirdi. Kısa film türünde yeni üretimleri desteklemek, geleceğin yapımcı ve yönetmenlerinin ortaya çıkmasını sağlamak amacıyla üç projeye toplam 120 Bin TL doğrudan desteğin sağlanacağı bölüme ilgi ise yoğun. Senaryo aşamasındaki projelerin üretimine yardımcı olmak, yönetmen ve yapımcılara proje geliştirme, sunma ve uluslararası festivaller noktasında eğitimler vererek sinema sektörüne uzun vadede fayda sağlamayı hedefleyen destekler başvuruları için başvurular 30 Eylül’e kadar devam ediyor.

YENİ LOGO YENİ HEYECAN 

Hazırlıkları yoğun biçimde devam eden “Esenler Film Günleri” logosunu da yeniledi. Sinema büyüsünün insan siluetiyle bütünleştiği yeni logosu, bu yıla dair heyecan verici içeriği, yurt içi ve yurt dışından seçkin konukları ve sürpriz yenilikleriyle Esenler Film Günleri, 11-15 Kasım tarihleri arasında sinemaseverleri 3. kez bir araya getirecek.

“Esenler Film Günleri” ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için www.esenlerfilmgunleri.com adresi ziyaret edilebilirsiniz. 

YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.