İstanbul

Bahçelievler’de toplu sünnet şöleni

11:49 19 Eylül 2022
Bahçelievler’de toplu sünnet şöleni

Bahçelievler Belediyesi tarafından sünnet ettirilen 885 çocuk aileleriyle birlikte sünnet şölenine katıldı.

Bahçelievler Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği toplu sünnet şöleninde konuşan Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, “Hepiniz hoş geldiniz. Her yıl geleneksel olarak yaptığımız şekilde bu yıl da çocuklarımızın sünnetini gerçekleştirdik. Yaklaşık 885 güzel çocuğumuzu sünnet ettirdik. Onlara geçmiş olsun diyorum. Şimdi çocuklarımızın bir kısmı okula başladılar. Biliyorsunuz öğrencilerimize kırtasiye desteği sağlıyoruz. 6 yaşındaki ana okula gidenlere, ilkokuldaki 4 sınıfa, ortaokuldaki 4 sınıfa, lisedeki 4 sınıfa, Kur’an Kursu’na giden arkadaşlarımıza bir de çıraklık eğitimine giden toplam 63 bin öğrencimize kırtasiye desteği sağladık. Üniversite öğrencilerimiz için de başvurular pazartesi başlıyor. Her zaman okuyan çocuklarımızın, gençlerimizin yanındayız.” dedi.

Toplu sünnet şöleninde sünnet edilen çocuklar ve aileleri ile yakından ilgilenen, tek tek hatıra fotoğrafı çektiren Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, Bu akşam şölen sünnet çocuklarımızın. İnşallah hayırlısıyla Allah düğünlerini de göstersin. Çocuklarımızın, ailelerimizin her günü böyle neşeli, güzel olsun. Sizleri çok seviyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun.” dedi.

Sünnet şöleninde çocuklar için birbirinden eğlenceli animasyon etkinlikleri düzenlendi.  Etkinlik alanında sahne alan animatörler çocukları hem güldürdü hem de çeşitli yarışmalar ile çocukları eğlendirdi. Ayrıca çocuklara çeşitli hediyeler de verildi. Sünnet olan çocuklar, aileleri ile birlikte eğlenceli saatler geçirdi.

Yusuf Güney Konser Verdi 

Bahçelievler Belediyesi’nin düzenlediği toplu sünnet şöleni akşam saatlerinde düzenlenen konser ile devam etti. Sünnet edilen çocuklar sahne alan sanatçı Yusuf Güney’in şarkılarıyla gönüllerince eğlendi.  Festival havasında geçen etkinliğe Yusuf Güney hayranları büyük ilgi gösterdi. Çocuklar için sevilen şarkılarını seslendiren sanatçı Yusuf Güney unutulmaz bir akşam yaşattı.

YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.