İstanbul

Dua etmeye geldik dediler, yaşlı kadına hayatının şokunu yaşattılar

17:43 02 Şubat 2023 25 Yorum Var
Dua etmeye geldik dediler, yaşlı kadına hayatının şokunu yaşattılar

İstanbul Fatih'te, cerrahi maskeli 4 kadın, dua ve yardım etme bahanesiyle girdikleri Gülizar Elçi'nin evinden 200 bin lira değerinde altın çalarak kayıplara karıştı.

Cibali Mahallesi'nde önceki gün saat 16.00 sıralarında pazardan evine dönen 68 yaşındaki Gülizar Elçi, 4 kadınla karşılaştı. Cerrahi maske takan 4 şüpheli, kendilerini hayırsever gibi tanıtarak Elçi'ye yardım etmek istediklerini söyledi.

Dua etmeye geldik dediler, yaşlı kadına hayatının şokunu yaşattılar

200 BİN LİRA DEĞERİNDE ZİYNET EŞYASI ÇALINDI

Kadına 'Bize bir çay bile ikram etmeyecek misin?' diyen şüpheliler, Elçi'nin elindeki pazar çantasını da alıp evine kadar eşlik ettiler. Şüphelilerden 3'ü eve girerken aralarından biri eve girmedi. Eve giren şüpheliler Elçi'nin eşinin ve çevresinde bulunan insanların isimlerini de kullanarak bir süre sohbet etti. İçlerinden biri yatak odasına girerek, 200 bin lira değerindeki ziynet eşyalarını aldı. Şüpheliler daha sonra evden ayrıldı. Kadınlar gittikten sonra durumdan şüphelenen Gülizar Elçi, evdeki ziynet eşyalarının olduğu odaya gitti. Hırsızlığı fark eden Elçi, eşine haber verdikten sonra, polise ihbarda bulundu. Polis ekipleri şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

Dua etmeye geldik dediler, yaşlı kadına hayatının şokunu yaşattılar

'DİNİ İNANCIMI İSTİSMAR ETTİLER'

Kadınların kendisine ismiyle hitap ettiğini belirten Gülizar Elçi, "Pazar dönüşünde karşıma çıktılar, 'Biz seni arıyorduk, sen neredeydin? Biz sana çay içmeye gelecektik, falanca komşuda çay içtik, bir de sen de içelim dedik' dediler. Beni nereden tanıdıklarını sordum, 'Tanıyoruz, sen bizi tanımıyor musun?' dediler. Ben de maskelerini çıkartmalarını istedim ama, çıkartmadılar. Dini inançlarımı istismar ederek 'Dua etmemizi istemez misin? Yardım almayı istemez misin?' dediler. Ben istemediğimi söyledim. Israrla benimle beraber eve kadar, pazar arabamı da taşıyarak geldiler. Mecbur kaldım, bir çay içsinler bari dedim. İçeri girdiler. Benimle konuşurken, evin dışındaki mi, arkamda oturan mı girdi bilemiyorum. Dört kişilerdi, biri eve girmemişti. Benim ziynet eşyamı, engelli çocuğumun yatak odasından almışlar. Eşim simit satıyor. Benim de emekli maaşımdan biriktirdiğim birikimlerimin hepsini almışlar. Eşim akşam eve geldi, 'Acaba biz soyulduk mu?' dedim. Oraya baktığımda bir şok yaşadım. 200 bin liraya yakındı" diye konuştu. 

Dua etmeye geldik dediler, yaşlı kadına hayatının şokunu yaşattılar

15 SENELİK EMEKLERİNİN ÇALINDIĞINI AKŞAM OLDUĞUNDA ANLADILAR

Gülizar Elçi'nin eşi İsmail Elçi ise, "Saat 16.00 gibi çocuğumun yanına gidiyordum, tezgahın başında. Eşimle o kadınlar, el arabasıyla pazardan geliyorlardı. Eşime, 'Bunlar kim' dedim. Maskeli 2 kadın. Kadınlardan birinin maskesi açıktı. Eşim beni tanıdıklarını söyledi. O anda biri 'İsmail abi nasılsın? Sen simit satmıyor muydun?' dedi. Ben onları tanımadığımı belirtip, kim olduklarını sordum. Yüzlerini açmalarını istedim. Yüzlerinde alerji olduğunu söyleyip, açmadılar. Ben de bacanağım ameliyat olmuştu, onun misafiri geldi zannettim. Eşim de 'Seni tanıyorlarmış' dedi. Ben de inancımızdan dolayı kadınların yanına girmedim. İstesem girebilirdim ama, şüphelenmedim. Eşimin misafirleri ağırlamasını istedim. Sonra da işe gittim. Akşam geldim ki, iki kadın daha gelmiş. Eşim, 'Biz galiba soyulduk' dedi. Konuşurken yatak odasına gitmişler, 15 senelik emeğimiz gitti." diye konuştu.

Dua etmeye geldik dediler, yaşlı kadına hayatının şokunu yaşattılar

Dua etmeye geldik dediler, yaşlı kadına hayatının şokunu yaşattılar

Dua etmeye geldik dediler, yaşlı kadına hayatının şokunu yaşattılar

YORUMLAR

25 Yorum Var
 • abdullah 23 1 ay önce Şikayet Et
  yönetime talip olan zavallılar neye talip olduklarını bilmiyorlar.milyonlarca vatandaşın mağduriyeti bu zavallılara sorulacak bundan haberleri yok. katile kısas uygulamazsanız, hırsızın elini kesmezseniz hesabını da siz verirsiniz. cezalar caydırıcı olmadığı sürece bunların arkası kesilmez bilginiz olsun.
  Cevapla
 • nuri 1 ay önce Şikayet Et
  teyzem zekatını verseydin o paran çalınmazdı.
  Cevapla
 • Osmanlı Yadigarı 1 ay önce Şikayet Et
  Bir defasında beni kombi bakımı yapacağız diye aradılar. hayır dedim . ben de sakın kombi bakım diye gelen olursa içeri alma diye evi aradım. meğer aynı anda evdeki telefonu da aramışlar ve kombi bakımınızı yapmak istermisiniz. neyse ki benim erken farkına varmam kombi dolandırıcılarını püskürttü.. Müslüman uyanık olmalı, bedava yardım olmaz, sorgulanmalı, kimsin necisin, bedava kombi bakımı olmaz, bedava sakız bile olmaz....
  Cevapla
 • DELİ DUMRUL 1 ay önce Şikayet Et
  Aaah teyzem! Bu işler böyle olmuyor. Bu nedenle dini ilmi bilecek kadarı size farz. Haaaa yapan bedelini ahirette çatır çatır öder. Öder de senin ihmalin hiç mi yok?
  Cevapla
 • bitlisli 1 ay önce Şikayet Et
  Malesef öyle bir hal aldık ki kendimizi asla sorgulamadan gelen her yardımı kabul ediyoruz. ihtiyaç sahibi değilim deme erdemliğini gösteremiyoruz. millet olarak kendimize gelmemiz lazım. ihtiyacımız yok ise gelen yardımları kabul etmemeliyiz. Dolandırıcılar da bunu bildikleri için bu yöntemi çok kullanıyorlar.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.