İstanbul

Sancaktepe Belediyesi’nden gaziler ve şehit yakınları için iftar

12:48 11 Nisan 2023
Sancaktepe Belediyesi’nden gaziler ve şehit yakınları için iftar

Sancaktepe Belediyesi tarafından ilçede yaşayan şehit ve gazi yakınları için iftar yemeği düzenledi.10 Nisan Pazartesi akşamı Sancaktepe Recep Tayyip Erdoğan Kongre Merkezi’nde bulunan Davet Salonu’nda düzenlenen iftar programına; Sancaktepe Kaymakamı Ahmet Karakaya, Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, Siyasi Parti Temsilcileri, Şehit aileleri, gaziler ve gazi yakınları katıldı. 10 Nisan polis haftası nedeniyle programa birçok polis katılım sağladı.

İftar programına katılan Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, “İnsan söyleyecek pek bir şey bulamıyor. Çünkü burada gerçekten canını sevdiğini ortaya koymuş, memleketi için vatanı için bayrağı için ezanı için canını vermiş insanlar, canını ortaya koymuş insanların yakınları var. Polis haftamız aynı zamanda. Bu güzel organizasyonu içişleri bakanlığımız, kaymakamlığımız ortak düzenliyor. Bizde Sancaktepe’deki şehit yakınlarımız ve gazilerimizle birlikteyiz. Ramazanın bereketini kardeşliğini birlikte paylaşıyoruz. Ben onlarla bir arada olmaktan çok mutlu oluyorum” dedi.

Sancaktepe Kaymakamı Ahmet Karakaya, “Ramazan ayındayız. Ramazan aynının bereketi elbette çok değerli. Bu durum şehit yakınlarımız ve gazilerimizle olunca başka bir noktaya ulaşıyor. Biz de kaymakamlığımız olarak belediye başkanlığımızın da desteği ile ilçede bulunan şehit yakınlarımızı ve gazilerimizi ağırlayarak iftar sevincini paylaştık. Ramazan ayında şehit yakınlarımız ve gazilerimiz ile birlikteyiz. Şehitlerimizin yakınları bizler için çok kıymetli. Gazilerimiz var onlar olmazsa biz olamazdık. Dolayısıyla bu vatanı biz onlara borçluyuz. Her fırsatta da bir araya gelmeye çalışıyoruz” dedi.

Kıbrıs Gaziasi Fevzi Çimen, “Herkesten Allah razı olsun. Belediye başkanımızdan, kaymakamımızdan. Kıbrıs gazisiyim 1954 doğumluyum birinci ve ikinci harekata katılmış bir insanım. Yaramız da var şarapnel var. 20 ay askerlik yaptım orda. Arkadaşlarımızla yakınlarımızla iftar açıyoruz mutluyuz” dedi.

YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.