İstanbul

Kur’an-ı Kerim ve Ezanı Güzel Okuma Yarışması’nın finali yapıldı

11:48 31 Mayıs 2024 6 Yorum Var
Kur’an-ı Kerim ve Ezanı Güzel Okuma Yarışması’nın finali yapıldı

Esenler Belediyesi ve Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle “Kur’an-ı Kerim ve Ezanı Güzel Okuma Yarışması Finali” programı düzenlendi.Esenler Belediyesi ve Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle “Kur’an-ı Kerim ve Ezanı Güzel Okuma Yarışması Finali” programı Esenler Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlendi. Programa bir çok çocuk aileleriyle birlikte katıldı. Yarışma Esenler de bulunan ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik yapıldı. Yarışmaya üç ay boyunca okullarda gerçekleşen eleme sürecinin ardından toplamda 10 öğrenci katıldı.Programda öğrenciler jüri karşısında Kur’an-ı Kerim ile Ezan-ı Muhammedi’yi okudu. Yarışma neticesinde her iki alanda da güzel okuyan 6 öğrenci dereceye girdi. Program sonunda ise jüri tarafından seçilen öğrencilerin ismi açıkladı. Birinciler 5 bin TL, ikinciler 3 bin 500 TL, üçüncüler 2 bin 500 TL kazanırken 4 öğrenci ise mansiyon ödülü aldı.

YORUMLAR

6 Yorum Var
 • ömer faruk 1 hafta önce Şikayet Et
  Rabbim Kur an ve E zan bülbüllerinin adedini artırsın
  Cevapla
 • mustafas 1 hafta önce Şikayet Et
  sadece dereceye girenlere değil kuran okuyanların hepsine hediye verilsin..Hem bu hediyeler az olmuş.luzumsuz işlere tonla para veriliyor
  Cevapla
 • Yusuf Ziya Kırman 2 hafta önce Şikayet Et
  Her şeye bir kılıf hazırlama hastalığı varya ...ALLAH bu milleti ıslah etsin.
  Cevapla
 • azra 2 hafta önce Şikayet Et
  Allah razı olsun,Kuran dan uzak yaşamak neslin bitişi demektir...
  Cevapla
 • ADEM AKYOL 2 hafta önce Şikayet Et
  Böyle yarışmalar , Kur'an ilmine bakış açısını değiştirir. Düzenlerden Allah razı olsun. Kur'an ilmi üzere yaşamayı cümlemize Rabbim nasip etsin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.