İzmir

Oylarını emlak ofisinde kullandılar

16:27 01 Kasım 2015
Oylarını emlak ofisinde kullandılar

Urla'da kamu binasının olmadığı bir mahallede İlçe Seçim Kurulu, seçmenlerin oy kullanabilmesi için emlak ofisini kiraladı

Urla ilçesindeki bir mahallede seçmenler, oylarını emlak ofisinde kullandı.

Sandık başına giden vatandaşlar oylarını ağırlıklı olarak okul veya kamu binalarında verirken, Urla'ya bağlı Çamlıçay Mahallesi'nde farklı bir uygulamaya gidildi. 

İlçe Seçim Kurulu, mahallede sandık kurulabilecek bir kamu kurumu bulunmaması nedeniyle merkezi konumdaki bir emlak ofisini seçim için kiraladı. Seçmenler, saat 08.00'den itibaren oy kullanmak için emlak ofisine giderek 4 sandıkta oylarını kullandı. 

İş yeri sahibi Şevki Atalay, bölgede kamu binası olmadığı için ilçe seçim kurulu görevlilerinden ofisinde sandık kurma teklifi geldiğini belirterek, "Burada bir okul bulunmadığı için bizim yerimizi kullanmak istediler, biz de onayladık. Biz vatandaşlık görevimizi yerine getirdik" dedi. 

- "7 Haziran'da da marangozda kullandık"

Oyunu emlak ofisinde kullanan seçmenlerden Çiğdem Daldal, her seçimde farklı bir mekanda oylarını kullanmak zorunda kaldıklarını belirterek, "Geçen seçim oyumu karşıdaki marangozda kullanmıştım, şimdi burada kullanıyorum. İçimde burası daha uğurlu gelecek gibi bir his var" dedi.

Emlak ofisinde oy kullanan Nurullah Akar ise her seferinde farklı yerde oy kullanmak zorunda kaldıklarını, soruna çözüm bulunmasını beklediklerini ifade etti.

Seçmenlerden Süheyla Ciğeroğlu ise oy kullandığı mekanın önemli olmadığını, vatandaşlık görevinin her mekanda yerine getirilebileceğini söyledi.

YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.