İzmir

İzmir'de "devlet büyüklerine hakaret" iddiası

17:26 26 Nisan 2016
İzmir'de "devlet büyüklerine hakaret" iddiası

İzmir'de "Devlet büyüklerine hakaret" ettiği iddia edilen 2 kişi, adliyede ifadelerinin alınmasının ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, 28 Mart'ta 155 polis imdat hattını cep telefonundan arayan bir kişi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu'na hakaret etti.

Güvenlik Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan teknik çalışmalarda, olayın faili olduğu belirlenen O.Ö. (36) ifade için adliyeye çağrıldı. Savcılıkta alınan ifadesinin ardından nöbetçi mahkemeye sevk edilen O.Ö'nün tutuksuz yargılanmasına karar verildi.

Buca ilçesinde 21 Nisan'da Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi önündeki otobüs durağında bir kişinin yüksek sesle Cumhurbaşkanı'na hakaret ettiği ihbarı üzerine bölgeye yönlendirilen polis ekibi, İ.Ö'yü (42) gözaltına aldı. Hakkında daha önce 4 ayrı "devlet büyüklerine hakaret" suçundan işlem yapıldığı tespit edilen İ.Ö'nün "devlet büyüklerine hakaret ettiği, hakim ve savcılarla ilgili tehdit söylemlerinde bulunduğu" gerekçesiyle de 3 Şubat'ta tutuklandığı, 12 Nisan'da salıverildiği belirlendi.

Savcılık ifadesinin ardından nöbetçi mahkemeye sevk edilen İ.Ö, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.


YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.